Poznaj warstwy miasta. Nowy program edukacyjny dla rodzin w IKM

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
📅 niedziela 29.10.2017
Warsztaty rodzinne w Gdańsku

Projektowanie miasta nie jest łatwym zadaniem. Wymaga uwzględnienia wielu różnych funkcji i potrzeb. Niezwykle ważni w jego powstawaniu są mieszkańcy. W trakcie wykładu wprowadzającego i działań warsztatowych przyjrzymy się różnym koncepcjom i warstwom miasta. Zbudujemy także makietę fragmentu idealnego miasta – zapowiada Martyna Groth, autorka koncepcji programu Warstwy Miasta.

Spotkania poprowadzą specjaliści zajmujący się tematyką miejską i architekturą – Grupa BETON (Marta i Lech Rowińscy), która zajmuje się architekturą, dizajnem, scenografią, grafiką użytkową i typografią, Katarzyna Zawistowska, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie na Wydziale Architektury i Wzornictwa prowadzi Pracownię Scenografii, Monika Sidor – reżyserka światła, która na co dzień pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz, którzy wspólnie prowadzą biuro konsultingowo- projektowe a2p2 architecture&planning, w ramach jego działalności współpracują z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie, Obszarem Metropolitalny Gdańsk-Gdynia- Sopot oraz Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Program zakończy wystawa tunnellbooków, czyli przestrzennych propozycji fragmentów miasta w miniaturze, przygotowanych przez uczestniczki i uczestników warsztatów. Podsumowanie odbędzie się w styczniu i lutym.

Na warsztaty zapraszamy dzieci od 7 r.ż z opiekunem. Każde spotkanie potrwa około 2 godzin. Zajęcia są płatne (10zł), liczba miejsc ograniczona (15). Zapisy i płatności odbywają się przez evenea.pl: www.warstwymiastaikm.evenea.pl.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

29 października, godz. 11.00 – 13.00. Warstwa pierwsza: budynki, ulice i transport w mieście, prowadzenie: grupa BETON (Marta i Lech Rowińscy).