Poznaj ptasie przysmaki w Laboratorium Wyobraźni

Rubież 46 mapa

niedziela 29.12.2019

Poznaj ptasie przysmaki w Laboratorium Wyobraźni

Dokarmianie ptaków zimą to nie tylko okazja do podpatrzenia ich zwyczajów, ale też szansa na prawdziwą naukową przygodę! W trakcie zajęć „Ptasie przysmaki” w Laboratorium Wyobraźni podpowiemy, jakich składników użyć, aby stworzyć wyjątkowe „danie” ptasiej kuchni!

Zajęcia „Ptasie przysmaki” w Laboratorium Wyobraźni to warsztaty biologiczno-chemiczne, w których mogą wziąć udział dzieci i dorośli. W trakcie zajęć mali i duzi odkrywcy dowiedzą się, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jakich składników użyć i jak połączyć je ze sobą, żeby stworzyć pełnowartościową kulę pokarmową dla ptaków.

Dodatkowo opowiemy, jakie wartości odżywcze kryją się w nasionach i owocach, do czego ptakom potrzebne cukry, tłuszcze i białka, a także poznamy właściwości soli.

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni – miejsca gdzie można obudzić w sobie zarówno naukowca, jak i … szefa ptasiej kuchni!

Zajęcia odbędą się w siedzibie Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46 (Poznański Park Naukowo-Technologiczny). Aby wziąć udział w warsztatach należy kupić bilety za pośrednictwem strony https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata. Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

Zobacz także