Poziomkowy Piknik z bzem, rabarbarem i młotkiem

nad Wilgą u zbiegu ulic Spiskiej i Przedwiośnie mapa

niedziela 12.06.2016

piknik z bzem krakow

Kolektyw ŻyWa pracownia wraz z lokalną społecznością serdecznie zachęcają Państwa do udziału w kolejnej akcji organizowanej w ramach projektu OGRODY W PIONIE TYLKO NA POZIOMIE!

Już w najbliższą niedzielę 12 czerwca zapraszamy Was na POZIOMKOWY PIKNIK Z BZEM, RABARBAREM I MŁOTKIEM – wspólne piknikowanie, popołudniowe sielankowanie się i twórcze majsterkowanie w Ogrodzie społecznym Poziomkowa Polana w Krakowie. Wszystko to w ramach ogólnokrakowskiej akcji „Pikniki wszystkich parków – łączcie się!”.

Spotkajmy się o godz. 11.00 tuż nad Wilgą – u zbiegu ulic Spiskiej i Przedwiośnie – by w cieniu wierzbowej altany i na słonecznej łące koniczynowej poleżeć na kocykach, pobujać się na huśtawkach i hamakach, zjeść piknikowe pyszności, poznać się, porozmawiać i wspólnie popracować w ogrodzie.

Mali i duzi piknikowicze będą mogli oddać się tworzeniu ogrodowej instalacji muzycznej – drzewa obwieszonego różnobarwnymi dzwonkami ceramicznymi. Na warsztatach rodzinnych (start ok. 14.00) zrobimy eko-mobile – kręcące się wiatraczki z plastikowych butelek, które odstraszać będą od naszych grządek nieproszonych gości…

Niemogących usiedzieć bezczynnie w miejscu zaprosimy ok. 15.00 do zabawy w ogrodowych majstrów i wspólnej budowy z palet siedzisk i zielonych ścian, które obsadzone ziołami, truskawkami i warzywami przesłonią ogrodzenie sąsiadującej z Poziomkową Polaną budowy.

Warsztaty stolarsko-ogrodnicze odbywać się będą pod okiem ekipy kolektywu ŻyWa Pracownia w ramach projektu „Ogrody w Pionie tylko na Poziomie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego”.

Na głodnych i spragnionych – pyszna czekać będzie lemoniada z dzikiego bzu czarnego, truskawkowo-rabarbarowe ciasto, jabłkowy kompot, wafle z domowymi dżemami i wszystko co przyniesiecie na wspólny stół i grilla. Na chcących się poruszać na świeżym powietrzu – grabie, łopaty i wiaderka do podlewania ogrodu wodą przyniesioną z Wilgi…

Wpadajcie sami, z dziećmi, znajomymi, sąsiadami i psami! Zabierzcie ze sobą coś do picia, coś do jedzenia i koce… Jeśli macie jakiś pomysł na akcję w ramach pikniku – przyjdźcie i po prostu zróbcie to!!!

Kontakt do koordynatorki pikniku: Edyta: 518-953-369

W razie niepogody śledźcie informacje na: www.facebook.com/poziomkowapolana i www.zywapracownia.pl
wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1605616113082019/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także