Pożegnanie lata na Różopolu – Bydgoszcz

środa 01.08.2012

Koncert laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, popisy taneczne i wokalne, wybór dziewczyny lata, a na zakończenie koncert Mroza i Artura Chamskiego – tak w tym roku pożegnamy lato w Myślęcinku.

Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc to z pozoru kolejny festiwal dla uzdolnionych młodych ludzi. Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc jest jednak wydarzeniem szczególnym, bowiem jedynym takim ukierunkowanym na twórczość artystyczną wychowanków domów dziecka i innych typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Siódma edycja festiwalu rozpocznie się 31 sierpnia w Pałacu Młodzieży, a zakończy dzień później uroczystym koncertem laureatów na myślęcińskim Różopolu. 

Tradycyjne "Pożegnanie lata" na Różopolu odbędzie się 1 września. W tym roku składać będzie się z dwóch części. O godzinie 14 rozpocznie się koncert laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Będzie to niezwykłe wydarzenie: na scenie zaprezentują się utalentowani młodzi artyści z domów dziecka i innych typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski. Jednak zanim będziemy mogli podziwiać ich twórczość, uroczyste podsumowanie zainaugurują goście festiwalu. O dobry humor zadba OKO – bydgoski kabaret powołany do życia kilka lat temu przez kucharza, informatyka, kierowcę, rehabilitanta oraz urzędnika. Później wielokrotnie nagradzani artyści ze szkoły tańca "Bailamos" zademonstrują nam swój taneczny sposób na życie. O 15 scenę opanuje wraz ze swoim zespołem Agnieszka Zawidzka, laureatka wielu prestiżowych konkursów i festiwali ogólnopolskich, uczestniczka "Bitwy na głosy" oraz festiwalu w Opolu.

Około godz. 15.30 rozpocznie się oficjalna część uroczystości, podczas której wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, a zgromadzeni goście będą mogli obejrzeć występy laureatów w kategorii taniec, mała forma sceniczna i muzyka. Swoim pokazem umilą nam czas także dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Przedszkolna Chatka". Będziemy mogli również obejrzeć pokaz grupy tanecznej Stylers Dance Studio działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 zrzeszającej młodych ludzi z pasją. W czasie sobotniego koncertu zabrzmi też dziecięcy chór "Ojejku" działający przy Szkole podstawowej nr 38, należący do Ogólnopolskiego Programu Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska", mający na swoim koncie wiele sukcesów w muzycznych konkursach międzyszkolnych i wojewódzkich. W czasie "Pożegnania lata" wszyscy będą mieli okazję zobaczyć powstałe podczas happeningu plastycznego dzieło o długości 20 m stworzone przez uczestników kategorii plastycznej festiwalu. Konstrukcja stanie w pobliżu sceny głównej.

O godzinie 18 rozpocznie się druga część imprezy. Na scenie zaprezentuje się Artur Baranowski, który swoim głosem podbija nie tylko internet, ale zdobywa też coraz większe grono fanów. Po nim kolejny raz będziemy mogli podziwiać występy szkoły tańca "Bailamos". O 18.40 rozpocznie się emocjonujący punkt programu – rozstrzygnięcie plebiscytu Expressu Bydgoskiego na Dziewczynę Lata 2012. Po pięknych paniach na scenę wejdzie pierwsza gwiazda wieczoru, Artur Chamski: aktor (grał m. in. w Na dobre i na złe, Oficerze, Na wspólnej, Generale Nilu, Bożej podszewce) i wokalista – zwycięzca polsatowskiego programu rozrywkowego „Jak oni śpiewają" . Występuje w spektaklach Studia Buffo. Na zakończenie, o godzinie 19.40 rozpocznie się koncert Mroza, autora m. in. tegorocznego przeboju lata "Rollercoaster".

LPKiW „Myślęcinek" Sp. z o.o. w Bydgoszczy
0 52 328 00 09, fax 0 52 328 00 24
668 367 096
www.myslecinek.pl

 

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy