Poza kadrem – o tajemnicach fotografii. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

niedziela 27.11.2022

W świątecznych barwach. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Dlaczego tak rzadko widzimy uśmiech na twarzach osób uwiecznionych na starych fotografiach? W jaki sposób zdjęcia pomagają w badaniu przeszłości? Jaki tajemnicze przedmioty moglibyśmy odnaleźć w dawnym atelier? Pytań związanych z tym zagadnieniem jest znacznie więcej. Podczas listopadowej Akademii Małego Łodzianina spróbujemy odkryć również inne tajemnice fotografii poznając różne rodzaje aparatów, techniki retuszu i kadrowania oraz metody stosowane przez znane artystki, których prace prezentujemy na wystawie czasowej “Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

Prowadzenie: Antonina Pawłowska, Michalina Życzyńska
Koszt: 7 zł (przy zapisie jednego dziecka), 5 zł (przy zapisie dwójki dzieci)
Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl
Zapisy prowadzi Dział Edukacji w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku