Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna – premiera książki

piątek 02.04.2021 do piątek 16.04.2021

Powrót na Wielką Górę

„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” powstała w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, ponieważ Lin jako obywatelka Ziemi pragnie znaleźć złoty środek, który pomoże uratować ukochaną planetę.

Historie z bajki filozoficznej pokazują, że nie może zrobić tego sama – to ludzie działając wspólnie, mają moc sprawczą, która jest źródłem aktywizmu społecznego. W bajce filozoficznej znalazło się miejsce na przygody, ale też płynące z nich przemyślenia. Warto żyć w zgodzie z Naturą i uczyć się tej symbiozy od najmłodszych lat.

Premiera książki: 2 kwietnia 2021 – Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

księgarnia internetowa: https://sklep.wrazlive.pl

Filozofia ekologii. Książka z audiodeskrypcją ilustracji

Czy dzielna dziewczynka zdoła ocalić świat?
Lin po raz kolejny wybiera się w filozoficzną podróż, aby dzięki daoistycznemu rozumieniu świata zrozumieć problemy tego współczesnego. Poprzez swoje wyjątkowe przygody odpowie na pytania: czego uczy czytanie książek? Czy człowiek może zapobiec katastrofie klimatycznej? I czy w ogóle warto pytać?

„Powrót na Wielką Górę. Bajka filozoficzna” jest adaptacją tekstów filozofów chińskich skierowaną do dzieci, ale także rodziców. Każdy z rozdziałów został opatrzony objaśnieniem autorstwa doktora filozofii. Filozofia ma wiele wspólnego z ekologią, która powinna być ziarnem kiełkującym od najmłodszych lat. To druga po „Podróży na Wielką Górę” książka dla dzieci z serii filozoficznej.

Autorzy zazieleniający świat

Anna Machacz
Architekt edukacji, pedagog, trener. Autorka i współautorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i poznała tajemnice przyrody, wprowadzając  na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te, do swojego wnętrza, pozwalają na nieustanne zachwycanie się światem.

Rafał Mazur
Muzyk, doktor filozofii. Redaktor w piśmie kulturalnym Fragile. Twórca koncepcji sound oriented improvisation – spontanicznej aktywności dźwiękowej oraz Dao of Improvisation – warsztatów doskonalenia zdolności improwizatorskich w oparciu        o strategie działania i metody pracy z umysłem wykorzystywane w chińskich sztukach walki. W filozofii zajmuje się głównie daoistycznymi strategiami działania, chińską koncepcją sztuki, filozoficznymi aspektami dalekowschodnich sztuk walki, daoistyczną, filozoficzną koncepcją „sztuki życia” oraz dalekowschodnimi, medytacyjnymi metodami pracy z umysłem.

Pragniemy, aby literatura była dostępna dla wszystkich, dlatego zgodnie z ideą wydawnictwa, wyjątkowe ilustracje Kamili Golec, stworzone techniką rysunkowo – kolażową zostały opatrzone audiodeskrypcją ilustracji. Dzięki temu, rodzice czytelniczek oraz czytelników z niepełnosprawnością wzroku będą mogli odczytać opisy rysunków swoim dzieciom i pełniej korzystać z książki,
a także szerzej rozumieć jej narrację. Audiodeskrypcję skonsultowano ze specjalistką ds. dostępności, osobą niewidomą.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

– Dzień dobry! Co tu się stało? Chciałam porozmawiać z Rzeką, ale milczy jak zaklęta. Mam wrażenie, jakby była… ściśnięta gorsetem i nie mogła oddychać.

– Wiesz co, Lin? Masz rację, ona chyba tak się czuje. Dzikiej, naturalnej rzece włożono betonowy gorset. Odebrano jej muł i kamienie, pozbawiono ryb, bo wszystkie zostały przed tamą, by ludzie mogli je łowić i sprzedawać. (…)

Lin z wielkim smutkiem patrzyła na wolno płynącą wodę i wspominała jej rwący nurt kojarzący się z beztroską małego dziecka, które, gdy staje się coraz starsze, traci swą radość i coraz bardziej przypomina uregulowaną rzekę.

Książka, dzięki której się myśli.

Przeczytają w niej Państwo o:

·         korzyściach i wadach czytania,
·         wyschniętym strumieniu,
·         niemej rzece,
·         ściętym drzewie,
·         żółwiach w klatce i smutnych krowach,
·         mężczyźnie, który próbował pomagać roślinom rosnąć,
·         życiu w harmonii z naturą,
·         nadziei.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie