Powraca Akademia Elfów Świętego Mikołaja – gra miejska dla dzieci!

Warszawa mapa

poniedziałek 20.11.2023 do niedziela 26.11.2023

Powraca Akademia Elfów Świętego Mikołaja - gra miejska dla dzieci!

W grudniowym mieście Elfów i Śnieżynek złośliwy Dziad Mróz, brat Świętego Mikołaja, postanowił zniszczyć całą magię i radość świąt. Elfy, które ciężko pracowały nad listami dzieci i prezentami, zostały przez niego zaatakowane. Dziad Mróz rzucił w ich serca lodem, przez co zapomniały swoich imion, zostały pozbawione uczuć i chodzą wciąż smutne. Elfy, nie znając swoich imion, nie wiedzą, jak robić zabawki. Tylko dzieci mogą uratować Gwiazdkę!

Na pomoc Mikołajowi!

To właśnie motyw uratowania elfów i śnieżynek, a finalnie całych świąt, będzie przyświecał tegorocznej Akademii Elfów Świętego Mikołaja – serii gier miejskich organizowanych co roku przez Fundację Zwalcz Nudę. W tym roku gra odbędzie się w 4 dzielnicach – na Wawrze, Ochocie, Śródmieściu oraz Pradze-Południe.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja to gry miejskie, które cieszą się wśród warszawiaków i warszawianek ogromną popularnością. Magia świąt to coś niesamowitego, a my w Fundacji Zwalcz Nudę chcemy sprawić, żeby ten gwiazdkowy czas był jeszcze bardziej niezwykły – dlatego przygotowujemy dzieci do świątecznego czasu już na początku grudnia. Wspólne rozwiązywanie zadań, zabawa oraz bożonarodzeniowe tradycje to coś, co zawsze zbliża do siebie członków rodziny. A to właśnie ta magia liczy się najbardziej – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Akademia Elfów Świętego Mikołaja

Podczas czterech gier dzieci będą miały okazję zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi zadaniami i wyzwaniami. Animatorzy i animatorki z Fundacji Zwalcz Nudę w rolach śnieżynek, elfów i Świętego Mikołaja stanęli na wysokości zadania i szykują moc atrakcji. Podstawowym zadaniem będzie zadbanie o dobrą atmosferę i świąteczny, rodzinny klimat oraz – oczywiście – rozbawienie elfów, śnieżynek i innych pomocników Mikołaja i sprawienie, że przypomną sobie, jak tworzy się zabawki. Uczestniczki i uczestnicy otrzymają również specjalne listy od Świętego Mikołaja. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami będą mogły dołączyć do Akademii i zmierzyć się z wyzwaniami z różnych katedr. Te na ten moment pozostają tajemnicą – organizatorzy zdradzą je dopiero w dniu rozpoczęcia zabawy.

Daty i miejsca gier miejskich w ramach Akademii Elfów Świętego Mikołaja:
3.12. Wawer (start gry: Wawerskie Centrum Kultury)
6.12. Ochota (start gry: Atrium Reduta)
9.12. Śródmieście (start gry: Plac Unii)
10.12. Praga-Południe (start gry: Fundacja Zwalcz Nudę)

Udział w grach jest bezpłatny, obowiązują zapisy na stronie www.zwalcznude.pl, które startują 20 listopada (zapisy na grę na Wawrze), 21 listopada (Ochota), 22 listopada (Śródmieście), 23 listopada (Praga-Południe) o godz. 18:00.
Gry 6.12 oraz 9.12. są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę. Gra 3.12 jest współfinansowana przez Urząd Dzielnicy Wawer oraz dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Gra 10.12. jest współfinansowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzeń są Plac Unii (Śródmieście) oraz Atrium Reduta (Ochota).

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie