Powitanie lata ze Studiem Miniatur Filmowych

ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa (stacja metro Służew) mapa

niedziela 26.06.2016

powitanie lata ninateka

Pokazy filmów dla dzieci m.in. „Proszę słonia” i „Mami Fatale”, warsztaty multimedialne, spotkania z twórcami, wystawa animacji w stylu retro i dobra zabawa na zielonym dziedzińcu czekają na najmłodszych, którzy w niedzielę, 26 czerwca przyjdą do siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Powitanie lata ze Studiem Miniatur Filmowych potrwa od 11.00 do 15.30. Wstęp wolny.

Audiowizualne przywitanie lata w niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00 rozpocznie specjalny pokaz odrestaurowanego cyfrowo pełnometrażowego filmu „Proszę słonia” Witolda Giersza. Gośćmi specjalnymi pokazu będą twórcy animacji ze Studia Miniatur Filmowych: Eugeniusz Gordziejuk, twórca ponad 120 animacji dla dzieci i Włodzimierz Matuszewski, szef Studia Miniatur Filmowych.

Niemal równolegle odbędą się warsztaty tworzenia animacji dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, obejmujące m.in. scenariusz, skanowanie, składanie i pierwsze rysunki, ale także krótki wstęp o historii animacji, który wygłoszą twórcy kultowych filmów. Na warsztaty obowiązują zapisy przez stronę www.nina.gov.pl

http://www.nina.gov.pl/wydarzenia/warsztaty-klasycznej-animacji-powitanie-lata-z-smf/

O 12.30 zaplanowano pokaz „Kto mnie przedrzeźnia?” – krótkometrażowego filmu z cyklu „Hip-Hip i Hurra”, będącego serią przygód dwóch detektywów. Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z reżyserką, Elżbietą Wąsik oraz multimedialne warsztaty rysowania hipopotama.

Nieco później, o 13.30 najmłodsi będą mieli okazję obejrzeć film z serii „Gotuj z Mami Fatale” i spotkać się z twórcą Marcinem Wasilewskim i Grupą Smacznego. „Mami Fatale” to sympatyczna starsza pani, która wiedzie sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, i oddaje się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Ich spokojne życie nieustannie zakłócają nieoczekiwane wydarzenia, które wiodą bohaterów wprost na spotkanie z niebezpieczną przygodą. Sposobem na uratowanie z opresji okazuje się spryt Mami i jej talenty kulinarne. Narratorem serii jest znany miłośnik dobrej kuchni, Robert Makłowicz.

W przerwach między pokazami, będzie można skorzystać z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego na zielonym dziedzińcu wyposażonej w bule, kometki, gumy do skakania i frisbee.

Powitanie lata ze Studiem Miniatur Filmowych zakończy finisaż wystawy animacji retro: „Małpa w kąpieli”,  „Proszę słonia”, „Piesek w kratkę”, „Pies w cyrku”, „Autostop” i „Pchła Szachrajka”, oczywiście ze Studia Miniatur Filmowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty tworzenia animacji obowiązują wcześniejsze zapisy.

Gdzie?

Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA)

ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa (stacja metro Służew)

Program:

11.00–12.15 Proszę słonia” i spotkanie z twórcami animacji | pokaz w sali Ziemia obiecana

11.15–13.30 Warsztaty klasycznej  animacji | sala Minimax

Uwaga! Na warsztat obowiązują zapisy.

12.30–13.00 Pokaz „Hip-Hip i Hurra” i warsztat multimedialny | sala Ziemia obiecana

13.00/13.30–14.10 Spotkanie z Elżbietą Wąsik | Cafe Gorączka, dziedziniec Cztery Pory Roku

13.30–15.10 | Pokaz filmu i spotkanie z twórcami „Mami Fatale”| sala Ziemia obiecana

15.15 Finisaż wystawy animacji retro ze Studia Miniatur Filmowych | Cafe Gorączka

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmlatowakacje

Zobacz także