Powitanie lata w Piasecznie

kulturalni logo
OBRZĘD NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ

24 czerwca – godz. 20.00 Rynek, Park Miejski w Piasecznie

Tej nocy Centrum Kultury pragnie zaprosić Państwa do uczestniczenia w magicznym spotkaniu przy Świętojańskich Ogniach. To odchodzące w zapomnienie święto od zawsze łączyło społeczności. Była to jedna z tych momentów, podczas której spełniały się marzenia i ludzie stawali się sobie bliscy.

Dziś zamknięci w swych domach, zagonieni w codzienności potrzebujemy tych chwil bardziej niż kiedyś. Zapraszamy do wspólnego „ŚWIĘTOJANKOWANIA”. Podzielimy się z Państwem tym co mamy najlepsze – śpiewem, tańcem, jadłem i pozytywną energią . Piaseczno jest niemal jedynym miejscem na mapie Polski gdzie obrzęd odprawiany jest jak „drzewiej bywało”, bez fajerwerków i disco polo, przy ogniu, wiankach i zaklęciach. W programie m.in. koncert zespołu Czeremszyna.

Piknik Chojnowski”

25 czerwca – godz. 15.00 Plac rekreacyjny przy ul. Klonowej, Orzeszyn

W programie : animacje dla dzieci ,bajka dla dzieci, iluzja na wesoło , pokazy strażackie , koncert zespołu „Leśne Echo”, DJ, zabawa taneczna

Wieczór literacki „Wiersze na wesoło”

25 czerwca – 17.00

Zalesie Górne Dom Fundacji Odrodzenie, ul. Pionierów 11/13

Piaseczyńskie „Pokaż Talent” – Finał

25 czerwca – godz. 12.00 Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

Konkurs „Piaseczyński Pokaż Talent” to szansa dla dzieci i młodzieży (5-20 lat) z Powiatu Piaseczyńskiego na zaprezentowanie swojego talentu. Konkurs organizowany jest przez Młodzieżową Radę Gminy.

www.kulturalni.pl