Powitanie lata w Klubie Wielkich Łodzian – piknik rodzinny w Muzeum Miasta Łodzi

Łódź, ul. Ogrodowa 15 mapa

niedziela 19.06.2016

bezpłatny

mmł piknik rodzinny

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na piknik rodzinny „Powitanie lata w Klubie Wielkich Łodzian”. Tego dnia w przyjemnej atmosferze pałacowego ogrodu, spacerując, bawiąc się i rozwiązując zagadki mali goście muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą mogli poznać postaci ważne dla naszego miasta: artystów, literatów, muzyków.

19.06.2016
godz. 12.00-15.00

„Dzieci będą mogły poznać sylwetki łodzian, o których często się zapomina, choć niesłusznie” – opowiada Anna Łagodzińska. „Znajdą się wśród nich m.in. Irena Tuwim, przedstawiona nie przez pryzmat swojego brata, lecz jako samodzielna poetka i tłumaczka, autorka najbardziej znanego przekładu Kubusia Puchatka na język polski; Samuel Hirszenberg – malarz, autor malowideł w Sali Jadalnej Pałacu Poznańskich; Grażyna i Kiejstut Bacewiczowie – uzdolnione muzyczne rodzeństwo, które dziś patronuje łódzkiej Akademii Muzycznej” – dodaje.

Gry i zabawy będą podzielone na 8 stacji. Każdej z nich patronować będzie jedna z postaci – tytułowy Wielki Łodzianin – z którym związane będą zadania. „Każdy, kto odwiedzi wszystkie stacje, otrzyma drobne upominki, a tym, którzy nie będą mieli ochoty na rozwiązywanie quizów z pewnością spodoba się strefa relaksu, w której na leżakach będzie można posłuchać muzyki ze starych gramofonów lub poprzyglądać się bańkom mydlanym” – opowiada Anna Łagodzińska.

Lista stacji z zabawami i zadaniami:
Henryk Hirszenberg (architekt) – projektowanie miast-ogrodów
Irena Tuwim (tłumaczka, poetka) –zabawy z Kubusiem Puchatkiem
Julian Tuwim (poeta, z zamiłowania astronom i alchemik) – poznawanie mapy nieba
Jicchok Kacenelson – zabawy hebrajskimi literami
Grażyna i Kiejstut Bacewiczowie(skrzypaczka, pianista, kompozytorzy) – odkrywanie dźwięków
Izrael Poznański(fabrykant) – zagadki matematyczno-logiczne
łódzcy sportowcy– tor przeszkód
Samuel Hirszenberg (malarz) – tworzenie autoportretu „Ja – Wielki Łodzianin”

Dla uczestników muzeum przygotowano upominki.

Piknik zainauguruje wakacyjne projekty edukacyjne Muzeum Miasta Łodzi, które także będą poświęcone znanym łodzianom. Dzieci będą poznawać te ważne dla naszego miasta postaci podczas „Wakacji w Muzeum”, a rodzice w ramach cyklu wykładów „Niedziela w Pałacu Poznańskich” oraz spacerów zaplanowanych w lipcu i sierpniu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Miasta Łodzi logo

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum upowszechnia wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą, informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. Uczenie przez przyjemność oraz przebywanie w nieco archaicznym, „starożytnym” otoczeniu, pełnym tajemnic, wzbudza w młodych ludziach …

Więcej

Adres:

ul. Ogrodowa 15
91-065 Łódź


Kontakt:

42 254 90 00
muzeum@muzeum-lodz.pl
http://www.muzeum-lodz.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także