Powietrze pod lupą w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni mieszczącym się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46A) mapa

niedziela 11.12.2016

warsztaty z eksperymentami

Nowe zajęcia z cyklu „Powietrze pod lupą” to okazja dla młodych odkrywców, aby udowodnić istnienie tego, czego nie widać. Tematem przewodnim warsztatów jest powietrze i jego właściwości.

 

„Zrobieni w balona” – tak nazywa się pierwszy eksperyment, podczas którego młodzi naukowcy będą mieli nie lada wyzwanie – udowodnić istnienie powietrza. Sprawdź czy jesteś w stanie tego dokonać mając do dyspozycji jedynie trzy elementy. Z wykorzystaniem zaczarowanej świeczki sprawdzimy z czego składa się powietrze. W kolejnym doświadczeniu, młodzi odkrywcy będą mieli za zadanie połączyć składniki znane z kuchennych zmagań by otrzymać nieznane gazy. Z pomocą edukatora, goście będą mogli zidentyfikować otrzymane substancje gazowe. Kto pierwszy ten lepszy, gdyż na koniec na odkrywców czekają wybuchowe bańki mydlane.

 

Edukatorzy prowadzą zajęcia w taki sposób, aby w eksperymentowaniu razem z dziećmi udział brali rodzice. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia. Scenariusz zajęć dopasowany jest do grupy wiekowej, dzięki czemu łącząc chemię z dobrą zabawą łatwiej zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie.

 

Zajęcia „Powietrze pod lupą” odbędą się w niedzielę 11 grudnia w Laboratorium Wyobraźni mieszczącym się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46A).

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata. Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook