Dzień Dziecka w Multikinie

ul. Hubala 10,  Gdansk
📅 sobota 14.05.2016 do niedziela 15.05.2016
dragon dreaming warsztaty kalejdosko
Efektywność „Potęgi Fundraisingu” wywodzi się z całkowicie nowatorskiego podejścia do zarówno osób zbierających fundusze (fundraiserzy) jak i do donatorów.

Realizowane tą metodą projekty fundraisingowe osiągają niesamowitą skuteczność. Np. w australijskim miasteczku Katanning liczącym około 5700 mieszkańców, po półrocznym szkoleniu i przygotowaniu do akcji fundraisingowej, grupa fundraiserów w ciągu zaledwie 10 tygodni pozyskała 1,5 miliona dolarów na budowę i stworzenie centrum sportowo-rekreacyjnego w miasteczku.

Tradycyjne podejście do zbierania funduszy zazwyczaj ogranicza się do prośby o datki. W kulturze, w której panują powszechnie uznane poglądy na temat pieniędzy datki są traktowane jak rodzaj jałmużny. Takie podejście wypływa z poczucia braku lub niedostatku. W tradycyjnym podejściu kierujemy się ku osobom, które mają większe zasoby niż średnia wierząc, że zechcą się podzielić nadwyżkami. Psychologicznie patrząc, wypływa to z poczucia niedoboru, co nieświadomie się uzewnętrznia uaktywniając analogiczne poczucie niedostatku u innych, przez co nie będą oni chętni do uczestniczenia w naszym projekcie.

Wiedząc o tym, osoby zajmujące się fundraisingiem często starają się zorganizować coś innego – na przykład loterię, sprzedaż towarów czy rękodzieła, nagrody, itp., gdzie ofiarodawcy – sponsorzy są zwrotnie nagradzani i następuje „wymiana”. Lecz takie podejście wzmacnia niestety przekonanie, że przyczyna, dla której poszukujemy środków jest w jakimś sensie nie wystarczająco wartościowa sama z siebie.
„Potęga Fundraisingu” pokazuje całkowicie inne podejście oraz innowacyjny sposób pozyskiwania środków.

Projekty, które mają zakończyć się sukcesem potrzebują stabilnych podstaw ekonomicznych. Jednak same działania związane z fundraisingiem sprawiają wielkie problemy z powodu głębokiego, wielopokoleniowego zranienia związanego z pieniędzmi i z konsumpcyjną kulturą, gdzie można wygrywać wyłącznie kosztem przegranych. Również z tego powodu osoby zajmujące się fundraingiem szybko się wypalają. W większości świata ekonomia opiera się na modelu, który zakłada, że:

• Środków jest zbyt mało
  • Więcej oznacza lepiej
  • Tak to już jest, więc nie mamy wyboru

Te fałszywe przekonania ograniczają naszą skuteczność pozyskiwania funduszy. Warsztat „Potęga Fundraisingu” pomaga przezwyciężyć te, ograniczające przekonania, inspiruje, daje praktyczne i konkretne narzędzia umożliwiając uczestnikom tworzenie funduszy niezbędnych do zrealizowania projektów zgodnych z ich wizją oraz wartościami. Podstawowa innowacja polega na tym, że przede wszystkim tworzymy głębokie relacje z innymi i zapraszamy do uczestniczenia w projektach, które mogą dodać wartości oraz jakości w życiu donatorów. Podstawą tego warsztatu i podejścia jest uzdrowienie naszego stosunku do pieniędzy. Dzięki „Potędze Fundraisingu” możliwe jest także odbudowanie ekonomi opartej na zrównoważeniu i na wzajemnym szacunku.

Co będzie na warsztatach?

Uczestnicy warsztatu

1. Odkryją źródło zranień i ograniczeń związanych z fundraisingiem i pieniędzmi
  2. Odkryją podstawy ekonomi daru oraz poznają czym jest dar dzielenia się życiem, które ma cel, sens i znaczenie.
  3. Nauczą się praktyki Charyzmatycznej Komunikacji Wygrana-Wygrany będącej skutecznym sposobem takiego informowania o projekcie, że staje się to zachętą do współudziału.
  4. Określą swój punkt równowagi, który jest optymalnym wkładem własnym do projektu oraz wskazuje na stopień zaangażowania.
  5. Nauczą się podstaw sztuki budowania głębokich relacji, będą ćwiczyć wchodzenie w role i będą tworzyć własne scenariusze.
  6. Nauczą się kolejnych kroków i etapów tworzenia skutecznego projektu fundraisingowego i będą umieć zastosować zdobyte umiejętności oraz wiedzę we własnych projektach

Efekty: Stworzenie własnego projektu fundraisingowego, który potwierdzi skuteczność w realnych okolicznościach.

Co będzie na zajęciach:

• Badanie i uzdrowienie źródeł zranienia związanego z pieniędzmi
  • Funkcje pieniądza i związane z nimi sprzeczności
  • Podstawy budowania ekonomii daru
  • Praktyka i ćwiczenie komunikacji charyzmatycznej
  • Badanie i określanie punktu równowagi
  • Istota daru – wykraczając poza jałmużnę
  • Dobór partnera/ki – kontynuacja (follow-up), budowanie relacji
  • Praktyczne ćwiczenia dawania i przyjmowania
  • Praktyka (praca z rolami) w konkretncyh sytuacjach fundraisingowych
  • Świętowanie

warunki uczestnictwa:
 Najlepiej uczestniczyć w prezentacji/wykładzie o metodzie „Dragon Dreaming”, lub zapoznać się z książką o Dragon Dreaming on-line, albo z wykładem Roberta on-line ( http://robertpalusinski.blogspot.com/2015/12/video-o-dragon-dreaming.html ). Wpłata zaliczki 100,-. Zabranie ze sobą kwoty odpowiadającej twojemu punktowi/miejscu równowagi.

Prowadzący:

Robert Palusiński – jest terapeutą psychologii zorientowanej na proces (od 2002r), tłumaczem książek psychologicznych, trenerem i coachem. Od 2015 wprowadza i promuje w Polsce niezwykle skuteczną metodę zarządzania projektami „Dragon Dreaming”, zarządzanie partycypacyjne oraz alternatywne modele ekonomii zgodne z najgłębszymi wartościami.

Ten warsztat skierowany jest do osób zajmujących się fundraisingiem, działaczkami/czami NGO, osób, które mają problemy z pieniędzmi, przedsiębiorców oraz innowacyjnych organizacji starających się kierować w swoich działaniach zasadą „wygrana-wygrany”.