Poszukiwani mali superbohaterowie! Rusza akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

wtorek 04.10.2022 do niedziela 09.10.2022

Poszukiwani mali superbohaterowie zero waste! Rusza akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

3 października rusza akcja edukacyjna „Mniej Znaczy Więcej!”, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. To inicjatywa dedykowana edukatorom, uczniom, rodzicom i całej okołoszkolnej społeczności, której zależy na budowie dobrej i bezpiecznej przyszłości ludzi oraz planety.

Startuje „Mniej Znaczy Więcej!”, inicjatywa skierowana do szkół podstawowych z całej Polski. Projekt potrwa 50 dni, a jego celem będzie inspirowanie uczestników do życia w duchu zero waste, w którym kluczowe jest ograniczanie powstawania odpadów i ochrona zasobów naszej planety.

Tony plastiku zalegające w lasach i rzekach, wykorzystywanie odpadów w celach grzewczych, greenwashing firm w temacie wpływu ich działań na środowisko… wszyscy chcemy powstrzymać tego typu zachowania niszczące naszą planetę. My mamy na to pomysł – przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla najmłodszych, wierząc iż to w nich drzemie siła, by zmieniać świat na lepsze – mówi Małgorzata Gęca, pomysłodawczyni projektu z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Aby otrzymać wartościowe materiały do przeprowadzenia lekcji należy zapisać się na stronie www.mniejznaczywiecej.com. To tutaj będzie m.in. dostępna fantastyczna książeczka „Superbohaterowie zero waste”, którą udostępniło polskim odbiorcom Zero Waste France.

W październiku ruszamy także z konkursem z nagrodami „Zmniejszamy – wygrywamy!”, w którym uczniowie zawalczą o punkty za podjęcie wyzwań konkursowych (m.in. za używanie wielorazowych toreb i butelek, za odmowę używania plastikowych słomek, przygotowanie drugiego śniadania bez jednorazowych przedmiotów, mądry upcykling czy odświeżenie tornistra” – komentuje Katarzyna Mirkiewicz, koordynatorka akcji.

Wyniki zostaną ogłoszone 6 grudnia w Mikołajki, a poza zwycięskimi placówkami, każda szkoła otrzyma oficjalne podziękowanie, honorowy certyfikat i podsumowanie wyników akcji – naszych wspólnych starań!

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

W „Mniej Znaczy Więcej!” chodzi o nauczenie dzieciaków codziennego, systematycznego ograniczania zbędnych odpadów, ponownego wykorzystania rzeczy, niemarnowania żywności, zamiany przedmiotów i opakowań z jednorazowego plastiku na wielorazowe odpowiedniki – dodaje Mirkiewicz.

Szczegóły akcji są dostępne na https://mniejznaczywiecej.com  oraz w otwartej grupie na Facebooku Mniej Znaczy Więcej! – tu uczestnicy akcji mogą wymieniać się inspiracjami, efektami działań, zdjęciami oraz są na bieżąco informowani o przebiegu akcji oraz konkursu.

Koordynatorka projektu: Katarzyna Mirkiewicz, katarzyna.mirkiewicz@zero-waste.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:edukacyjneekologia