Postrzeganie świata przez dotyk. Wystawa „Piękno dotyku” w Bielsku-Białej

czwartek 02.02.2012 do niedziela 15.04.2012

Postrzeganie świata przez dotyk. Wystawa „Piękno dotyku” w Bielsku-Białej

Od 2 lutego do 15 kwietnia 2012 roku Muzeum w Bielsku-Białej zaprasza osoby widzące, niewidzące
i niedowidzące do bezpośredniego kontaktu ze słynnymi dziełami sztuki.

 

Wystawa prezentuje wierne kopie, w większości w skali 1/1, słynnych rzeźbiarskich i architektonicznych dzieł sztuki, od antyku po renesans, pochodzące z włoskiego Muzeum Dotyku im. Homera w Ankonie.

Prezentowana po raz pierwszy w naszym Muzeum ekspozycja przybliża osobom widzącym sposób postrzegania świata „przez dotyk", jednocześnie ukazując nowy sposób postrzegania przestrzeni muzealnej.

Wystawa jest propozycją niwelowania barier, z którymi spotykamy się w muzeach, daje możliwość „odbioru sztuki" osobom niewidzącym, niedowidzącym oraz posiadającym wszelkie ograniczenia poznawcze.

Zwiedzający będą mieli okazję do bezpośredniego kontaktu z takimi słynnymi dziełami jak m. in. Wenus z Milo, Wilczyca kapitolińska, Nike z Samotraki, Dawid czy Pieta Michała Anioła oraz makietami rzymskiego Panteonu i greckiego Partenonu.

,,Piękno dotyku′′zaprasza do integracji osób widzących i niewidzących poprzez ekspozycję dzieł, których „…nie zabrania się dotykać, ale to nie oznacza, że zabrania się patrzeć.′′

Wystawa w Galerii MT Muzeum w Bielsku-Białej mieszczącej się w Muzeum Techniki i Włókiennictwa zorganizowana została we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie miała miejsce jej pierwsza odsłona w Polsce.

Budynek Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku-Białej
Pl. Żwirki i Wigury 8

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Postrzeganie świata przez dotyk. Wystawa „Piękno dotyku” w Bielsku-Białej

Muzeum w Bielsku-Białej

Zamek książąt Sułkowskich jest najstarszą i największą zabytkową budowlą stojącą w centrum Bielska-Białej. Jego nazwa pochodzi od ostatnich właścicieli - książąt Sułkowskich. Obecnie zamek jest siedzibą założonego na początku XX wieku Muzeum w Bielsku-Białej. Ekspozycja stała …

Więcej

Adres:

ul. Wzgórze 16
43-300 Bielsko-Biała


Kontakt:

033 822 06 56
oswiata@muzeum.bielsko.pl
http://www.muzeum.bielsko.pl