UD

Poranki z feniksem: Jak pracuje archeolog?

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, plac Wolności 14
🗺 mapa
📅 sobota 15.06.2024
🎫 15zł
Poranki z feniksem: Jak pracuje archeolog?
Podczas warsztatów wyjaśnimy kim jest archeolog. Wykonamy eksperyment, dzięki któremu poznamy, które rzeczy wykopane z ziemi są starsze, a które młodsze. Dowiemy się co mamy zrobić, gdy sami znajdziemy w ziemi jakiś skarb. Zobaczymy fragment wystawy archeologicznej. Dzieci będą mogły wziąć do ręki repliki różnych zabytków odnalezionych podczas wykopalisk archeologicznych. Nasza praca plastyczna nawiązywać będzie oczywiście do działań archeologów.
_________________________________________
Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606
Koszt: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko). Po zapisie otrzymacie Państwo numer konta do wpłaty.

_________________________________________
Poranki z Feniksem to warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Spotykamy się raz w miesiącu, w sobotni poranek. Podczas warsztatów w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum. Zajęcia zaczynają się zwykle od odwiedzin na fragmencie muzealnej wystawy. Następnie przenosimy się do sali warsztatowej, gdzie czekają nas kreatywno – sensoryczne aktywności. W czasie zajęć dbamy o rozwój dzieci – stymulujemy zmysły (wzrok, słuch, węch, dotyk), ćwiczymy motorykę małą, pobudzamy kreatywność. Oferując dobrą zabawę odkrywamy przed dziećmi tajniki minionych lat.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

554 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent