Poranki Filozoficzne w Teatrze Polskim

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
📅 sobota 04.02.2017
poranki-filozoficzne-w-teatrze-polskim
Poranki Filozoficzne to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i  w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego Marta Alaborska i Wojciech Czerwiński, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–13 lat

TERMINY I TEMATY NAJBLIŻSZYCH WARSZTATÓW:

Co to jest odwaga?

INFORMACJE I REZERWACJE:
Biuro Obsługi Widzów tel. 22 826 49 18, e-mail
rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Udział w warsztacie 12 zł/os. Z biletem na spektakle z cyklu „Teatr Polski Dzieciom” 5 zł/os. (Jeden bilet upoważnia do tańszego wstępu na pojedyncze zajęcia.)
Karta Młodego Filozofa: 150 zł/os karnet na cały rok lub 100 zł/os na pierwszy semestr, 80 zł na drugi semestr.
Liczba miejsc ograniczona.