Poranek teatralny Byś i Dyź. Spektakl i warsztaty dla dzieci w Domu Muz w Toruniu

Dom Muz, ul. Poznańska 52
🗺 mapa
📅 sobota 25.02.2017
8 zł
Spektakl i warsztaty dla dzieci w Domu Muz w Toruniu
W sobotę 25 lutego 2017 r. o godzinie 11:00 Dom Muz przy ul. Poznańskiej 52 zaprasza milusińskich z rodzicami  na spektakl teatralny Byś i Dyź w wykonaniu Teatru Vaska. Po przedstawieniu najmłodsi wezmą udział w warsztatach.

Fabuła spektaklu „Byś i Dyś” powstała w oparciu o literacką baśń Adolfa Dygasińskiego, której bohaterami są bracia bliźniacy. Opowiedziane w niej przygody służą realizacji ważnego przesłania – że w trudnych momentach życia można liczyć na pomoc bliskich: rodziny i przyjaciół. To właśnie dzięki ich poświęceniu jeden z braci zostaje wybawiony z opresji, a przy okazji udaje się uratować królewnę porwaną przez złą czarownicę.

Z baśni o Bysiu i Dysiu wypływa także inna życiowa prawda dotycząca młodzieńczych marzeń oraz ich realizacji. Byś szuka przygód w obcych krajach, by się w końcu przekonać, że najpiękniejsza jest rodzinna ziemia, Dyś pragnie zgłębić wszystkie tajniki wiedzy, a odnajduje miłość.

Są w przedstawieniu „Byś i Dyś” ciekawe charaktery, dramatyczne sytuacje i zaskakujące zwroty akcji. Wszystko to rozgrywa się na planie lalkowym, chociaż te niekonwencjonalne lalki mogą widzów zaskoczyć swoim plastycznym wyrazem. Jak zwykle w spektaklach Teatru Vaska akcji scenicznej towarzyszy muzyka, tym razem grana na żywo. A na odbiór słownej warstwy baśni wpływa rytmiczna proza dialogów i leciutka archaizacja języka.

Przedstawienie „Byś i Dyś” adresowane jest do dzieci w różnym wieku. Najmłodszym widzom spodobają się zapewne pomysłowe i barwne lalki, wartka akcja z udziałem bohaterów zwierzęcych oraz szczęśliwe zakończenie. Nieco starsze dzieci odnajdą w tym przedstawieniu również ponadczasowe życiowe prawdy. Wszyscy będą się dobrze bawić.

Wstęp 8 zł

 

Poranek teatralny Byś i Dyź w wykonaniu Teatru Vaska

25.02.2017 (sobota), godz. 11:00

Dom Muz, ul. Poznańska 52

 

447 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent