Poradnia dla Rodziców FOSA na Dolnym Mieście

Poradnia dla Rodziców FOSA na Dolnym Mieście

📅 poniedziałek 15.09.2014 do niedziela 05.10.2014
Poradnia dla Rodziców FOSA na Dolnym Mieście

Poradnia dla Rodziców „FOSA na Dolnym Mieście" realizuje kompleksowe działania na rzecz wspierania rodziny w ramach programu rewitalizacji społecznej dla rodzin z Dolnego Miasta. W Poradni mieszkańcy Dolnego Miasta skorzystać mogą z konsultacji specjalistycznych, podczas których zaczerpnąć mogą porady: prawnika, psychologa, mediatora, specjalisty do spraw uzależnień, logopedy, pedagoga, animatorów działających na rzecz rodzin i lokalnej społeczności. Mieszkańców Dolnego Miasta zainteresowanych spotkaniem konsultacyjnym prosimy o kontakt pod numerem: 606 80 63 63 / 58 322 05 94 lub wizytę w siedzibie Poradni, w celu ustalenia dogodnego terminu spotkania.

 

Ponadto w ramach rozszerzenia oferty kompleksowego wspierania rodziny Poradnia organizuje grupę wsparcia wychowawczego dla rodziców i opiekunów – "Akademia Umiejętności Wychowawczych" oraz dwie grupy socjoterapeutyczne dla chłopców "Socjo-komp" i dziewcząt "Girl Power". – Zajęcia będą odbywać się po lekcjach w godz. popołudniowych w Poradni. To najlepszy czas na zapisanie dziecka do grupy – informuje Kamil Krajewski, psycholog-koordynator z Poradni dla Rodziców "FOSA na Dolnym Mieście".

W tym roku szkolnym Poradnia FOSA realizować będzie także warsztaty na rzecz uczniów szkół: Gimnazjum Nr 8, Gimnazjum Nr 9 oraz Szkoły Podstawowej Nr 65. – W szkole gimnazjalnej nr 9 będą to konsultacje z psychologiem-interwentem, w SP nr 65 odbywać będą się zajęcia socjoterapeutyczne oraz warsztaty realizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną nr 3. Zainteresowanych już teraz prosimy o kontakt z pracownikami szkół oraz pracownikami naszej Poradni – mówi Kamil Krajewski.

Fundacja współpracuje i korzysta z zasobów Partnerstwa "Dolne Miasto Otwarte", które współtworzy wraz z Miastem Gdańsk oraz szeregiem dzielnicowych organizacji, m.in.: Centrum Pracy Socjalnej nr 8, Caritas, CSW Łaźnia, TPŚ Mrowisko, Kolonią Artystów, Stowarzyszeniem Bliżej Centrum oraz Opowiadaczami Historii.

CAŁY PROGRAM PORADNI JEST OFEROWANY DLA MIESZKAŃCÓW DOLNEGO MIASTA BEZPŁATNIE!

Zapraszamy do kontaktu z Poradnią dla Rodziców "FOSA na Dolnym Mieście", ul. Toruńska 8/4 tel. 606 80 63 63 lub 58 322 05 94, http://poradniafosa.pl/

Działania Poradni dla Rodziców realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacji Dolnego Miasta w Gdańsku", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie