Poprzez pola, poprzez łąki – warsztaty przyrodnicze. Bytom

pl. J. III Sobieskiego 2 mapa

niedziela 26.05.2019

Poprzez pola, poprzez łąki – warsztaty przyrodnicze. Bytom

12. edycja Metropolitalnego Święta Rodziny odbywa się pod hasłem „Rodzina – wspólnota pokoju”. Jednym z wydarzeń projektu są warsztaty specjalne. Z okazji Dnia Matki zapraszamy na zajęcia „Poprzez pola, poprzez łąki”, czyli rodzinne oprowadzanie po wystawie stałej „Przyroda Górnego Śląska”.

Jakie jest dziecko, każdy widzi. A mama? Albo tata? A pozostali krewni, z babciami, dziadkami, wujkami i ciociami na czele? To wcale nie jest takie oczywiste, zwłaszcza w świecie przyrody. Porozmawiamy o rodzinach, rodzicach i pokrewieństwie, odkrywając w ten sposób liczne tajemnice ssaków, ptaków, owadów, a nawet roślin!

Tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny trwać będzie od 18 maja do 16 czerwca. Stanowi okazję do rodzinnych spotkań podczas licznych imprez: koncertów, wykładów, warsztatów, festynów i konkursów. Jego głównym celem jest promocja rodziny i wartości z nią związanych.
Szczegółowe informacje dotyczące 12. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny znajdują się na stronie internetowej www.swieto-rodziny.pl.

data: 26 maja 2019 (niedziela), godz. 12.30
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzi: Zuzanna Orzeł
wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Poprzez pola, poprzez łąki – warsztaty przyrodnicze. Bytom

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

Zobacz także