Pomóż spełniać marzenia!

Pomóż spełniać marzenia!

📅 czwartek 15.06.2023
Pomóż spełniać marzenia!
Dziewczynki od 11 lat tańczą w Studio Baletowym Opery Krakowskiej. Taniec to ich pasja. W tym roku w krajowych eliminacjach konkursu Dance World Cup zajęły II miejsce w swojej kategorii i tym samym zakwalifikowały się do światowych finałów DWC, które odbywają się co roku w innym miejscu, poprzednie lokalizacje Dance World Cup to Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Rumunia, Anglia, Austria, Włochy, Francja i Jersey.

Udział w finałach to niepowtarzalna okazja do zmierzenia się z niezwykle zdolnymi grupami tanecznymi. W konkursie bierze udział ponad 6 000 młodych tancerzy z całego świata. To jedyne takie wydarzenie na tę skalę. To również inspirujące wydarzenie oraz spełnienie marzeń dla Dziewcząt.

Rodzice szukają pomocy, w tym darczyńców dla swych córek – dziewczynek z 6 klasy baletowej Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Marzą one o udziale w Finałach Dance World Cup , które w tym roku odbywają się w Bradze w Portugalii w dniach 30.06-09.07.

Cała wyprawa to nie lada wyzwanie dla rodziców. Dziewczęta rozpoczną przygodę na Krakow Airport  2 lipca, gdzie lotem Ryanair dolecą do lotniska Aeroporto de Faro w Portugalii. Powrót zaplanowano na 9 lipca.
Zatrzymają się właśnie w Porto – mieście położonym w północnej części Portugalii, nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Duero. Druga co do wielkości metropolia w państwie, po Lizbonie. Konkurs tańca odbywać się będzie w Bradze, do którego dziewczęta będą podróżowały metrem ze stacji Sao Bento- najpiękniejsza stacja metra. Jeśli finanse pozwolą baletnice z Opera Krakowska zwiedzą Porto, miedzy innymi najsłynniejszą księgarnię Livraria Lello, Majestic Café, słynne perełki architektury, lub może popłyną rejsem 5 mostów na rzece Duero. W Braga być może znajdą czas aby zobaczyć słynne Sanktuarium Bom Jesus.

W zespole jest 10 dziewczyn: Joanna, Magdalena, Milena, Pola, dwie Alicje, Kinga, Klara, Noemi i Zuzanna. Wraz z pedagogiem z grupą jedzie dwoje rodziców(opieka), ponieważ dziewczęta nie są pełnoletnie. Organizacja całej wyprawy pochłania masę czasu i pieniędzy. Przy dzisiejszych galopujących cenach nie jest łatwe sprostać temu wyzwaniu. Aby wesprzeć rodziców, w spełnieniu marzeń młodych baletnic, poszukujemy darczyńców, którzy mogliby dołożyć cegiełkę. Wiemy, że są bardziej potrzebujący, że okoliczności w jakich się znajdujemy nie są sprzyjające.. ale być może uda się osiągnąć cel i wystartować dziewczętom w tym niezapomnianym w życiu wydarzeniu tanecznym. Dziewczęta będą dumnie reprezentować Kraków, jak i naszą piękną Polskę.

Jeśli chcesz pomóc realizować marzenia i podbijać świat tańcem – wpłać cegiełkę lub udostępnij
https://zrzutka.pl/tt7xkw

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie