PomocnaDłońRiviery – dla medyków

Kazimierza Górskiego 2
📅 piątek 17.04.2020 do piątek 24.04.2020
PomocnaDłońRiviery - dla medyków
Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni potrzebuje naszego wsparcia w walce z koronawirusem! Centrum Riviera we współpracy ze stowarzyszeniem In gremio z Gdyni zachęca do pomocy i udziału w zbiórce. #PomocnaDłońRiviery

Pomóż nam wesprzeć Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej i razem udowodnijmy, że wirus nie ma szans z mieszkańcami Gdyni!

Każdego dnia setki osób w całym kraju padają ofiarą koronawirusa. Dla własnego bezpieczeństwa większość z nas zostaje w domach, podczas gdy inni – w tym lekarze, sanitariusze i medycy – walczą o życie chorych na COVID-19. Do tych cichych bohaterów należy m.in. cały zespół Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni – jednej z dwóch placówek w całym Trójmieście, do których trafiają obecnie osoby zakażone koronawirusem, wymagające hospitalizacji.

Życie pacjentów zależy od profesjonalnego sprzętu medycznego wysokiej jakości, dlatego część pieniędzy ze zbiórki przeznaczymy na zakup respiratora. Natomiast, by personel medyczny mógł nieustannie trwać przy chorych i udzielać im niezbędnej pomocy, sam musi pozostać w zdrowiu i odpowiednio zabezpieczać się przed zakażeniem. W tym celu niezbędne są środki ochrony osobistej – gumowe rękawiczki, maseczki, przyłbice, kombinezony, gogle… Wszystko, co stanowi dzisiaj sprzęt deficytowy i niebotycznie drogi, a tak potrzebny w walce o życie.

Największa fala zachorowań niestety nadal przed nami. Połączmy siły, byśmy razem mogli wspomóc szpital i dostarczyć lekarzom niezbędne środki do walki z wirusem! Pomóżmy im chronić siebie, by oni mogli walczyć o życie innych!

Mieszkańcy Gdyni już wielokrotnie udowadniali, że są wyjątkową społecznością – i to się nigdy nie zmieni, bo potrafimy być razem! Wspieramy się wzajemnie niezależnie od okoliczności i żaden wirus nie stanie nam na przeszkodzie.

Dołącz do zbiórki, dorzuć chociaż niewielką kwotę od siebie, zachęć znajomych, by zrobili to samo – każda pomoc się liczy! #pomagajzRivierą

Zbiórka organizowana jest w ramach akcji Pomocna Dłoń Riviery.

__________________________________________________________

Pomocna Dłoń Riviery to szereg działań skupiających się na pomocy osobom i instytucjom, które potrzebują wsparcia na skutek pandemii. Celem akcji jest wsparcie lokalnej społeczności – osób starszych, ubogich, szpitali oraz ratowników medycznych, a także dzieci z rodzin potrzebujących. Organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie In gremio z Gdyni