Południowo-Praskie Prezentacje 2023: piknik rodzinny na Pradze-Południe

Park Obwodu Praga Armii Krajowej
📅 niedziela 18.06.2023
Południowo-Praskie Prezentacje 2023: piknik rodzinny na Pradze-Południe
Południowo-Praskie Prezentacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami! Organizatorzy wydarzenia zapewnią wiele atrakcji dla każdego – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Bezpłatne warsztaty samoobrony, artystyczne, wokalne i sensoryczne, pokazy jamników i husky, gokarty, konkursy z nagrodami, zabawy i rozrywki w tym gry planszowe, stoiska z przekąskami, konkursy z nagrodami, warsztaty twórcze, a do tego koncert piosenek Agnieszki Osieckiej i przedstawienie teatralne dla najmłodszych. To wszystko odbędzie się już 18 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej na Pradze Południe.

Południowo-Praskie Prezentacje to wielkie święto organizacji pozarządowych działających na terenie Pragi-Południe, Miejsc Aktywności Lokalnej, instytucji i placówek kulturalnych czy edukacyjnych. Udział w nim biorą także przedstawiciele sektora biznesowego, lokalni przedsiębiorcy, firmy działające na terenie PragiPołudnie. Dla mieszkańców jest to piknik miejski, który jest idealną propozycją dla rodzin, dzieci, dorosłych i seniorów na spędzenie niedzieli. Wydarzenie odbędzie się w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Południowo-Praskie Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny naszej dzielnicy. Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie naszej Fundacji, już kolejny raz, powierzono zadanie ich zorganizowania – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę, organizator wydarzenia. – Przewidujemy, że, tak jak poprzednim razem, na pikniku pojawi się około 1000 osób. Tych z Państwa, którzy chcą dołączyć do grona wystawców – serdecznie zapraszamy!

Program Południowo-Praskich Prezentacji

Warsztaty artystyczne, sportowe i muzyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy samoobrony, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, pokaz rysunków. Do tego pokaz jamników, gokarty oraz atrakcje sportowe. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli dowiedzieć się jak zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z ciekawymi i różnorodnymi wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której będzie można posłuchać m.in. utworów wykonywanych w języku angielskim przez kilkunastoosobowy chór dynamicznych młodych artystów oraz obejrzeć spektakl teatralny dla młodszych uczestników pikniku. Do tego na wydarzeniu można będzie zobaczyć pokaz baniek XXL, pojeździć na gokartach, wziąć udział w warsztatach z robotyki i eksperymentach, na których dzieci zabawią się w prawdziwego inżyniera i zaświecą żarówkę siłą swoich mięśni! Dodatkowo przewidywane są zajęcia sportowe z biegu przez płotki, skoku w dal czy skoku o tyczce i wiele, wiele więcej. Z okazji 10lecia Fundacji Zwalcz Nudę na uczestników pikniku będzie też czekał pyszny tort!

Organizacje pozarządowe – jak wskazuje sama nazwa – skupiają tych wszystkich, którzy nie oglądają się na pomoc rządu, nie liczą na decyzje polityków, tylko biorą sprawy we własne ręce na terenie, który znają lepiej od nich. Tak, jak śpiewa Stanisław Soyka – „Życie nie po to tylko jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć, siebie samego trzeba dać…” – NGO nie potrafią bezczynnie stać i przyglądać się rzeczywistości, ale chcą mieć na nią wpływ, chcą ją zmieniać dla dobra wspólnego. Cieszę się, że będzie można ich spotkać w jednym miejscu, podczas Południowo-Praskich Prezentacji. Cieszę się, że będziemy mogli ich poznać, porozmawiać z nimi, poznać ich pracę i dokonania. Spotkamy się z tymi, którzy zdali najważniejszy egzamin zarówno podczas pandemii, jak i niosąc pomoc ukraińskim uchodźcom. Z tymi, którzy uczynili z naszej dzielnicy małą ojczyznę, powód dumy mieszkańców i satysfakcji władz z ich osiągnięć – mówi burmistrz Dzielnicy Praga-Południe, Tomasz Kucharski.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Szczegółowy harmonogram pikniku znajduje się na stronie www.zwalcznude.pl/ppp oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/695347529031528/

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę, a współorganizatorem Urząd Dzielnicy Praga-Południe. Południowo-Praskie Prezentacje 2023 są współfinansowane ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.