Polskie Radio Dzieciom na wakacyjnych spotkaniach z językiem polskim

piątek 30.07.2021 do sobota 31.07.2021

Polskie Radio Dzieciom na wakacyjnych spotkaniach z językiem polskim

Polskie Radio Dzieciom już od pierwszej edycji patronuje wydarzeniu „Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim”. Także w najbliższy piątek i sobotę 30 i 31 lipca dziennikarze zawitają do Rabki Zdroju, by w swobodnej, wakacyjnej atmosferze porozmawiać o specyfice, różnorodności i możliwościach związanych z językiem, którym na co dzień się posługujemy.

„Jemy Borówki Na Polu” to trzecia edycja projektu, którego celem jest oparta na zabawie, niestandardowa popularyzacja wiedzy o języku polskim: jego regionalnych odmianach, zasadach etykiety językowej, o tym, jak zmienia się znaczenie słów i w jaki sposób posługiwać się językiem, by nasze codzienne życie było łatwiejsze. Zaproszeni na wydarzenie eksperci i artyści podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami poprzez gry, zabawy językowe, formy teatralne, konkursy i pasjonujące dyskusje. Polskie Radio Dzieciom nie tylko jest patronem medialnym wydarzenia. Dziennikarze anteny porozmawiają także z zaproszonymi gośćmi i zgromadzoną publicznością, na żywo relacjonując to, co dzieje się na miejscu. A wszystko po to, by już najmłodszych słuchaczy rozkochać w języku polskim.

Echa rabczańskich wydarzeń wybrzmią w audycjach „Poranek” i „Popołudnik”. W piątek 30 lipca w „Poranku” spotkanie z Agnieszką Frączek nawiązujące do otwierającego tegoroczną edycję wydarzenia „O pleceniu andronów (z łyka) i innych zabawach językowych w twórczości Jana Brzechwy”. Z kolei w „Popołudniku” pierwsze festiwalowe rozmowy z uczestnikami spotkań – zgromadzoną publicznością i zapowiedź tego, co jeszcze czeka na przybyłych uczestników.

Obszerne materiały w postaci zarejestrowanych rozmów pojawiają się także na antenie w kolejnym tygodniu, a dokładniej w niedzielę 8 sierpnia. W „Kulturotece” o godz. 17.00 Michał Rusinek, autor książki „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości”, przedstawi arcyciekawe historie nazw miejscowości i zachęci młodych detektywów do własnych poszukiwań. Z kolei w „Kulturalnej Strefie” o godz. 21.00 spotkanie z Arturem Czesakiem.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie