Polskie miasta – baśnie, legendy, opowiadania w Teatrze Współczesnym

Teatr Współczesny, Starowiślna 21 mapa

niedziela 20.10.2019

Wieczór legend polskich w MDK nr 3 - smok wawelski

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego król Popiel tak bardzo nie lubił myszy? Czy wiecie skąd wzięły się słynne toruńskie pierniki i czy Smok Wawelski naprawdę był aż taki zły? Jeśli jesteście głodni wiedzy i chcecie się koniecznie tego dowiedzieć, ta przygoda z pewnością Was zaciekawi!

Polska mieści w sobie wiele miast, lecz tajemnice niewielu z nich udało się poznać szerszej publiczności. Pasjonujące historie naszych przodków to nie tylko źródło ogromnej wiedzy historycznej, ale też pełna kolorowych charakterów galeria pradawnych postaci, za których przykładem niejednokrotnie warto podążać. Baśnie i legendy bowiem, choć często ubarwione, uczą małych obywateli o ważności narodowych wydarzeń i kształtują w nich postawy patriotyczne. Legendarne opowieści o wielkich i niewiarygodnych czynach, oddają wydarzeniom i osobom należną im cześć, aby już nigdy o nich nie zapomniano.

Zwiedzanie miast przez legendy i baśnie polskie to niesamowita podróż w czasie, która jednocześnie uczy i bawi! Spektakl przybliża dzieciom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Scenografia bezpośrednio odzwierciedla legendarne miejsca, dzięki czemu najmłodsi łatwo powiążą symbol miasta z wydarzeniem historycznym. Aktorzy posługują się językiem stylizowanym, przez co stwarzają atmosferę pradawnych lat. Kostiumy nawiązują do minionych czasów nadając spektaklowi dziejowy charakter. Wszystkie elementy formy scenicznej zachęcają dzieci do zainteresowania się regionalizmem, a kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie Polski, uczy korzystania z inwencji twórczej. Zapraszamy na zabawnie „rozśpiewaną wędrówkę w czasie”!

Czas trwania: 65 minut. Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztat

dla dzieci od 3 lat

ndz 20.10 godz. 11:00, 13:00, 15:00 „Polskie miasta – baśnie, legendy, opowiadania”
ndz 27.10 godz. 13:00, 15:00 „Polskie miasta – baśnie, legendy, opowiadania”