Polski splot. Darmowe warsztaty wyplatania makram

Centrum Kultury Agora mapa

sobota 14.09.2019

Polski splot. Darmowe warsztaty wyplatania makram

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zapraszamy na warsztaty tworzenia makramy, które tematycznie wpisują się w tegoroczne hasło przewodnie EDD, które brzmi Polski Splot.

Niewiele osób wie, że makramą zajmowano się między innymi w Polsce w latach 60 i 70-tych.  Sama nazwa pochodzi z Arabii, a słowo ‚migramah’ oznacza frędzle. Na zajęciach ze Splotką zajmiemy się pleceniem unikatowych dekoracji w stylu, jakim zajmowały się nasze babcie za młodu. Użyjemy do tego 5 mm bawełnianego sznurka o naturalnym, beżowym kolorze. Dla uatrakcyjnienia pracy do wyboru będę również kolorowe drewniane paciorki o różnych wymiarach i kształtach. Każdy z uczestników zrobi własną makramę ścienną o wymiarach 35×50 cm. W trakcie warsztatów będzie można nauczyć się podstawowego splotu tzw. square knot, spirali, splotów podkręcanych, rybiego grzbietu i wielu innych. Splotka wytłumaczy jak podliczać długość materiału oraz podzieli się wiedzą, gdzie można dostać najlepsze sznurki. Doświadczenie ze splataniem nie jest wymagane. Zajęcia adresowane są dla osób dorosłych.

O Splotce – to młoda pracownia tkacka, która powstała we wrześniu 2018 roku. Założycielka Splotki – Monika Bilska rozwija swoją pasję nie tylko tworząc tkane dekoracje, ale również uczy młodszych i starszych podczas autorskich warsztatów w różnych placówka na terenie Wrocławia. Zajmuje się przede wszystkim splotem i wszystkim co z nim związane. Od kilimów, makatek czy gobelinów po tkaniny użytkowe – chodniki i makramy z unikatową tkaną biżuterią na czele. Wszystkie wyroby wytwarzana są z naturalnych surowców oraz w razie potrzeby także ręcznie farbowane.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Agora

Centrum Kultury AGORA

Nowa siedziba Centrum Kultury AGORA przy ul. Serbskiej 5a - razem z sąsiadującymi Centrum Informacyjno - Bibliotecznym i Restauracją - została zaprojektowana i zbudowana według standardów europejskich. Pomieszczenia i sale w budynku są klimatyzowane i …

Więcej

Adres:

ul. Serbska 5a
Wrocław


Kontakt:

71 326 15 31
sekretariat@ckagora.pl
http://www.ckagora.pl

ZOBACZ TAKŻE:dekoracjewarsztaty