Uniwersytet Łódzki zaprasza na Półkolonie z Robotami LEGO dla dzieci w wieku 6-8 i 9-14 lat!

ul. Pomorska 149/151
📅 poniedziałek 01.08.2016
pólkolonie robocamp
Warsztaty RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów dla dzieci w wieku 6-8 oraz 9-14 lat.  Zajęcia odbywają się w formie półkolonii, przy ul. Pomorskiej 149/151 w Łodzi, na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

W czasie Wakacji 2016 Uniwersytet Łódzki oferuje cztery rodzajów warsztatów:
– StarCAMP WeDo – Roboty LEGO w kosmosie – dla grupy wiekowej 6-8  lat,
– InventorsCAMP – Największe wynalazki w historii – dla grupy 6-8 lat
– CityCAMP EV3 – Sekrety nowoczesnego miasta – dla grupy 9-14 lat,
– DiscoveryCAMP EV3 –  Jak to jest zrobione, nowoczesne fabryki – dla grupy 9-14 lat

W tym roku oferujemy zajęcia CityCAMP i DiscoveryCAMP oparte o najnowsze zestawy LEGO Mindstorms EV3. Dzięki nowym możliwościom tego sprzętu tegoroczne zajęcia zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco!

Nowością są również konstrukcje karuzela i tancerka na zajęciach InventorsCAMP.

Zapraszamy do zapisów

Warsztaty odbywają się w następujących terminach:

• I termin 25 – 29 lipca 2016r.wakacje lodz robocamp

InventorsCAMP WeDo   – dla dzieci w wieku 6-8 lat
DiscoveryCAMP Mindstorms EV3 –  dla dzieci w wieku 9-14 lat

• II termin 1 – 5 sierpnia 2016r.

StarCAMP WeDo   – dla dzieci w wieku 6-8 lat
CityCAMP Mindstorms EV3 –  dla dzieci w wieku 9-14 lat

RoboCAMP to 5 dniowe warsztaty dla dzieci stworzone z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych i rozniecania w nich pasji do nauki. To warsztaty z informatyki i robotyki, na których nacisk kładziemy na wiedzę praktyczną, wzbogacając część warsztatową. Uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować najszybsze i najsilniejsze roboty, a w końcowej fazie nauki konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

Dzieci poznają tajniki robotyki i programowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów dydaktycznych, a każda sesja wzbogacona jest o interaktywne instrukcje, animacje i gry. Zajęcia są tematyczne i na każdym kursie dzieci poznają zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata. Tym razem poznają sekrety nowoczesnego miasta, budując innowacyjne konstrukcje i niezwykłe maszyny będą wykorzystywać matematykę i poznają prawa fizyki, zobaczą jak duży wpływ mają roboty na nasze codziennie życie, poznają świat kosmosu i największe wynalazki ludzkości. Program jest tak przygotowany, że nawet dzieci, które nie miały do tej pory dużo do czynienia z komputerami, będą sobie w stanie poradzić, a te bardziej biegłe w obsłudze komputera będą mogły rozwijać i doskonalić swoje umiejętności.

Wakacje 2016 z RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:
– 35 godzin zajęć dydaktycznych z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00.
– Możliwość dodatkowej opieki nad dziećmi w świetlicy w godz. 7:00-18:00.
– Pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym obiad.
– Praca w 2-3 osobowych zespołach dobieranych według wieku.
– Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo.
– Wykwalifikowana kadra – lektorzy i opiekunowie.
– Pokaz osiągnięć dzieci dla rodziców – na zakończenie zajęć w piątek.
– Dyplom ukończenia kursu – certyfikat RoboCAMP oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Cena 860 zł, obejmuje udział w zajęciach, opiekę oraz wyżywienie. Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, rodzice dzieci uczestniczących w poprzednich edycjach RoboCAMP na UŁ, oraz pracownicy firm uczestniczących w programie Pracodawcy dla Uniwersytetu Łódzkiego i Radach Biznesu Wydziałów UŁ korzystają ze specjalnej ceny 760 zł.

Zapisy są przyjmowane: na I i II termin do 15 lipca 2016. Zaliczka wynosi 260 zł i jest płatna razem ze zgłoszeniem, pozostałą część kwotę należy wpłacić do dnia 22 lipca 2016. Po utworzeniu pełnych grup, rekrutacja może zostać zakończona wcześniej.

Zgłoszenie jest do pobrania ze strony www.ciat.uni.lodz.pl Aby zgłosić udział dziecka, należy je wysłać na adres: ciat@uni.lodz.pl

Opłata przelewem na konto koordynatora warsztatów na Uniwersytecie Łódzkim: 41 1240 3060 1111 0010 1483 7802 (Bank Pekao SA III Oddział w Łodzi) dla: CI-AT Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego ul Kopcińskiego 16/18, 90-232 Łódź, z dopiskiem RoboCAMP, nazwą wybranych warsztatów oraz imieniem i nazwiskiem dziecka.

Informacja u koordynatora programu w Łodzi: Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – Maria Głowacka: tel. 42 635 49 84 lub 669 561 710 ciat@uni.lodz.pl Ewa Postolska tel. 42 635 49 84 lub 508 390 708 oraz na www.ciat.uni.lodz.pl