Półkolonie w siodle

Łężyce
🗺 mapa
📅 poniedziałek 26.06.2023 do czwartek 24.08.2023
🎫 1150zł
Półkolonie w siodle
Wkrótce długo wyczekiwane wakacje. Z niecierpliwością odliczamy dni do końca roku szkolnego. Większość rodziców podczas dwumiesięcznych wakacji ma 2-3 tygodnie urlopu. Można też czas spędzić wspólnie z dzieckiem, nadrabiając zaległości w grach, kinie, spacerach  czy innych przyjemnościach, na które w trakcie roku po prostu nie ma czasu… Urlop szybko się jednak kończy i… tu pojawia się kłopot. Co zrobić z dzieckiem, by nie tylko zapewnić mu bezpieczeństwo, ale także dobrą zabawę, odpoczynek, najlepiej na świeżym powietrzu w jakimś pięknym miejscu.

Dobrym pomysłem są półkolonie – tyle tylko, że te organizowane w szkołach, choć świetne, zazwyczaj zaczynają się około 9 a kończą o 13. Dzień pracy jest niestety zdecydowanie dłuższy, także latem…

Rozwiązaniem tego problemu są Półkolonie w siodle od kilku lat organizowane przez Ośrodek Jeździecki Pomerania. Zajęcia realizowane są  pod hasłem „Poznaj życie koni w stajni”, pod którym kryją się liczne atrakcje i zróżnicowana oferta spędzania czasu wolnego dla dzieci od 6 do 16 roku życia.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 9 do 16. Rodzice śpieszący się do pracy mogą  przywozić dzieci już na godzinę 8 rano.  Dzieci będą pod opieką jednego z wychowawców.

Udział w półkoloniach mogą wziąć zarówno te dzieci, które już jeżdżą konno (w Pomeranii lub innych stajniach) jak również te, dla których przygoda z końmi, dotychczas była tylko marzeniem. Doświadczona Kadra potrafi nie tylko trafnie ocenić umiejętności i predyspozycje dzieci, ale także dostosować cykl treningów do możliwości każdego uczestnika. W zależności od umiejętności każdego dziecka przewidujemy: 2 godziny jazdy dziennie (dla dzieci jeżdżących samodzielnie  w trzech chodach, 1 godzinę jazdy dziennie dla dzieci jeżdżących samodzielnie tylko w stępie i kłusie,  2 razy po 30 minut lonży dla jeźdźców początkujących.

Ważnym elementem półkolonii jest codzienny udział w życiu stajni – pielęgnacja i siodłanie koni, utrzymywanie porządku w boksach i na padoku itp. Certyfikowani instruktorzy jazdy konnej dbają także o to, by wiedza praktyczna nie była pozbawiona teorii. Tę ostatnią podają w tak ciekawy sposób, że uczestnicy półkolonii bez problemu przystępują do organizowanego podczas każdego turnusu konkursu wiedzy jeździeckiej, nie tylko biorą udział, ale także zdobywają  nagrody. W programie zapewniamy także    zawody wewnętrzne rozgrywane w  formie PONY GAMES. To oczywiście nie wszystkie atrakcje. Podczas półkolonii dzieci wyjeżdżają na piknik wozem konnym, wśród licznych zalet podróży wozem nie można nie wspomnieć o urokach Parku Krajobrazowego, który okala Pomeranię. Ponadto organizujemy wiele zabaw na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie coś dla siebie są bowiem: uwielbiane przez dzieci podchody w lesie tropem starej legendy w poszukiwaniu zaginionego skarbu, zawody Hobby Horse oraz liczne zajęcia artystyczne rozwijające zdolności dzieci i pozwalające im poznać wspaniały smak twórczości.

Oczywiście w trakcie półkolonii nie zapominamy o łakomczuchach i wielbicielach sztuki kulinarnej. Codziennie przygotowywany jest dla uczestników świeży domowy obiad.   W razie konieczności po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość przygotowania obiadu, dostosowanego do specjalnej diety. Także dzieci mogą spróbować swoich sił w kuchni podczas zajęć kulinarnych. Przez cały dzień zapewniamy napoje zimne lub ciepłe, a czasem także wspaniałe pachnące domowe ciasto.

Nasze Półkolonie są zgłoszone do Kuratorium Oświaty.

Serdecznie zapraszamy !

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent