Półkolonie letnie z Małym Inżynierem

piątek 10.07.2015 do niedziela 09.08.2015

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem

Półkolonie letnie z Małym Inżynierem to doskonały czas na rozbudzenie nowych zainteresowań lub kontynuację przygody z nauką.
Turnusy półkolonii trwają 5 dni (od poniedziałku do piątku) w godzinach 8:00 – 17:00. Dzieci podczas zajęć mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych instruktorów, wyżywienie oraz pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do zabawy w małych naukowców.

Tematy warsztatów:

  • Eksperymenty (5-12 lat) – Warsztaty odbywają się w trzech grupach wiekowych i są połączeniem świetnej zabawy oraz sporej dawki wiedzy. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci rozwojem zainteresowań naukami ścisłymi. Na każdych zajęciach dzieci wykonują inne doświadczenia chemiczne i fizyczne, a także budują drewniane konstrukcje, np.: eksperymentują w laboratorium baniek mydlanych, budują katapulty czy tworzą własny laserowy mikroskop! 

  • Eksperymenty: Zagadki Sherlocka Holmesa (7-11 lat) – Podczas półkolonii dzieci zamieniają się w pomocników Sherlocka Holmesa i próbują zdemaskować oszustów. Nim jednak im to się uda, muszą rozwikłać szereg łamigłówek, odczytać zaszyfrowane wiadomości i spełnić wszystkie wymogi zapisane w kodeksie detektywa. Zagadki wymagają poznania nauk ścisłych, towarzyszących każdego dnia wszystkim detektywom z prawdziwego zdarzenia.

  • Elektronika (10-15 lat) – Zajęcia łączą elementy elektroniki analogowej oraz cyfrowej i skierowane dla nastolatków, którzy chcą spróbować swoich sił w świecie diod, kondensatorów i lutownic. Uczestnicy warsztatów nauczą się budowy i programowania układów elektrycznych, tworząc m.in. stację meteorologiczną czy intrygujący wykrywacz kłamstw!

  • Programowanie SCRATCH (8-12 lat) – Nie od dziś wiadomo, że gry komputerowe świetnie rozwijają umysł. Z nami Mali Programiści nauczą się jak taką grę zrobić! Programowanie to kolejny z języków obcych, który warto opanować, rozwijając jednocześnie kreatywność i logiczne myślenie. Na zajęciach używamy języka SCRATCH, pozwalającego na tworzenie prostych gier, animacji i quizów dzieciom już od 8 roku życia!

  • Robotyka Lego Mindstorms (7-15 lat) Na każdych zajęciach uczestnicy zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów. Warsztaty rozpoczynają się prostymi konstrukcjami robotów dla początkujących po skomplikowane konstrukcje na kolejnych stopniach zaawansowania. Pokonywanie przepaści, sprzątanie, walki sumo – to tylko kilka możliwości, jakie daje Lego Mindstorms. Kursy dla dzieci Małego Inżyniera pozwalają przyswoić dzieciom podstawowe pojęcia z robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki, a nawet konstrukcji maszyn.

  • Robotyka + eksperymenty (7-11 lat) – Doskonała forma spędzenia czasu dla osób, które chcą codziennie przenosić się w świat eksperymentów i robotów.

  • Robotyka Lego WeDo (5-7 lat) – Warsztaty są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką i informatyką. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią. W ramach zajęć budowane są m.in. model samolotu, który kręci śmigłem, małpka grająca na bębenku czy tańczące ptaszki.

  • Zrób coś z niczego (9-12 lat) – Szczoteczka, talerzyk, silnik z popsutej zabawki – to wszystko co, jest potrzebne do budowy prostego robota. Warsztaty skierowane są do majsterkowiczów z głową pełną pomysłów i gotowych na nowe wyzwania. Wszystkie konstrukcje wykonane na zajęciach uczestnicy będą mogli zabrać do domu, wśród nich: robot ze szczoteczki, lampka UFO lub samochód na gumkę!

Zapewniamy:
• tygodniowe warsztaty z wybranej tematyki(zajęcia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00);
• opiekę w godzinach 8.00-17.00. Możliwa dodatkowa świetlica
• opiekę wykwalifikowanych instruktorów;
• pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe);
• materiały dydaktyczne;

Cena: 700 zł 
Cena promocyjna:  600zł
(szczegóły na http://www.malyinzynier.pl/terminy/warszawa)

Półkolonie odbywają się w dzielnicach: Białołęka, Gocław, Mokotów, Ochota, Praga Południe, Śródmieście, Ursus, Ursynów, Wilanów;  

oraz w miejscowościach: Błonie, Pruszków.

Zapraszamy do zapisów poprzez stronę internetową lub telefonicznie

www.malyinzynier.pl/terminy – zajęcia odbywają się przez całe wakacje!

warszawa@malyinzynier.pl 
tel. 790 511 311 

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 9.00-17.00

Szczegółowe informacje:

http://www.malyinzynier.pl/oferta/polkolonie-letnie

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Edukacyjne zajęcia dla dzieci Mały Inżynier

Mały Inżynier

Mały Inżynier organizuje wyjątkowe eventy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w warsztatach z zakresu nauk ścisłych, robotyki, elektroniki i programowania. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczny wymiar zajęć, umożliwiając dziecku samodzielne myślenie …

Więcej