Półkolonie jeździeckie

Wyższa Szkółka Jazdy - Partynice, ul. Zwycięska 2, Wrocław mapa

wtorek 25.06.2019 do piątek 23.08.2019

550

Półkolonie jeździeckie

24 czerwca na Partynicach rozpoczynają się półkolonie jeździeckie, na które organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat. W programie znalazły się przede wszystkim atrakcje związane z końmi: codzienne jazdy konne, przygotowanie koni do przejażdżek, pielęgnacja konia, siodłanie oraz zajęcia dla początkujących z woltyżerki, czyli ćwiczeń wykonywanych na koniu. Dzieci poznają również zwyczaje psów podczas zajęć ze specjalnie przeszkolonymi czworonogami, zrelaksują się w nowopowstałym parku linowym na Partynicach oraz wezmą udział w quizach i zabawach oczywiście związanych z końmi. Zaplanowano 10 tygodniowych turnusów trwających przez całe wakacje.

Półkolonie jeździeckie to idealne rozwiązanie dla dzieci, które chcą w aktywny i nietuzinkowy sposób spędzić część wakacji w mieście. Dzieci podczas tygodniowych turnusów poznają życie koni, uczą się nimi opiekować, czyścić, siodłać oraz jeździć. Codzienne jazdy konne wzbogacone są o zajęcia z woltyżerki, które poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną, umiejętności niezbędne w późniejszej nauce jazdy konnej w siodle. Oprócz zajęć w stajni i jazd, dzieci podczas lekcji o koniu dowiadują się wielu ciekawostek na temat ras, budowy anatomicznej i zachowania tych zwierząt, np. jak konie widzą lub co pokazują za pomocą ruchu uszu.

Półkolonie jeździeckie

Konie to nie jedyne zwierzęta, z którymi dzieci będą miały styczność podczas półkolonii. Zaplanowano również zajęcia z psami. Warsztaty poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzieci nauczą się rozpoznawać potrzeby i zachowania psów, rozumieć tzw. „psi język”. Poznają techniki odpowiedniego zachowania w obecności obcych psów lub w trudnych sytuacjach, np. w przypadku spotkania z agresywnym psem.

Półkolonie jeździeckie

Nie zabraknie też swobodnej, dziecięcej zabawy. W tym roku dzieci pobawią się w partynickim parku linowym, który został niedawno oddany do użytku.

Półkolonie zaczynają się 24 czerwca i potrwają do 30 sierpnia.
Zaplanowano 10 tygodniowych turnusów. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 8:00 – 16:00. Organizatorzy zapewniają również posiłki: śniadania oraz obiady.
Koszt turnusu to 550zł.

Zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl lub 691 495 923

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wyższa Szkółka Jazdy Wrocław Partynice

Wyższa Szkółka Jazdy

Wyższa Szkółka Jazdy dla małych i dużych, początkujących i zaawansowanych jeźdźców, a w niej:

* nauka jazdy na lonży dla dorosłych i dzieci od 7. roku życia

* jazda konna w …

Więcej

Adres:

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2; 53-033 Wrocław

Kontakt:

+48 691 495 923
http://www.torpartynice.pl

Zobacz także