Pola Nadziei na Pomorzu

🗺
📅 niedziela 02.04.2017
pola nadzieji
Podczas Pól Nadziei na Pomorzu, już po raz szósty, pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli pokazać solidarność z osobami u kresu życia. Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach – kolorze akcji, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych będą wręczać żonkile.

W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowana Wielka Żonkilowa Sztafeta. O godz. 9.30 z Pucka w kierunku Gdyni wyruszą motocykliści. Dotrą na Skwer Arki Gdynia (przy bulwarze Nadmorskim) około godziny 10.30, przekazując wielką żółtą flagę biegaczom. Ci z kolei pobiegną do Sopotu. Wystartują punktualnie o godz. 10.30. W Sopocie pojawią się ok. godz. 11.45, gdze zmienią ich rolkarze, którzy dotrą aż do Brzeźna.

Zapraszamy mieszkańców do zebrania się przed godz. 10.30 na Skwerze Arki Gdynia, na początku al. marsz. Piłsudskiego, przy bulwarze. Wspólnie z władzami miasta przywitamy sztafetę motocyklową i kibicować biegaczom. Na miejscu będzie można wziąć udział w dodatkowych atrakcjach oraz, naturalnie, wesprzeć Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor gdyńskiego hospicjum.

Z kolei o godz. 16.00 w Domu Hospicyjnym dla dzieci „Bursztynowa Przystań” (ul. Dickmana 7) odbędzie się koncert duetu smyczkowego DUO CelloBASistki w składzie Justyna Witkowska i Klaudia Karbowiak.
Wstęp wolny.

ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. Św. Wawrzyńca, tel. 58 665 66 55, e-mail: hospicjum.gdynia@wp.pl