Pokazy specjalne, spotkania z gośćmi, muzyka na żywo czyli wydarzenia na Kinie Dzieci

Warszawa mapa

sobota 24.09.2016 do niedziela 25.09.2016

festiwal kino dzieci

Trzeci Festiwal Filmowy Kino Dzieci coraz bliżej – przed nami tydzień seansów, warsztatów, pokazów, koncertów, a nawet treningów! Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to w kinie Muranów, czy to w Kinotece, czy w Multikinie na Targówku lub Ursynowie, czy w Muzeum Fryderyka Chopina (tak, nawet tam). Oprócz małych i dużych filmowych podróży do Francji i Japonii, mamy dla Was moc wydarzeń. Jakich?

Detektywistycznych!
Takich gości nawet trudno było sobie wymarzyć. Kino Dzieci odwiedzą Amanda Pajus i Lukas Holgersson, czyli filmowi Maja i Lasse znani z „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”. Ich przygody śledzą miliony czytelników na całym świecie, i nie inaczej jest w Polsce. Na podstawie bestsellerowych książek powstały filmy, które widzowie Kina Dzieci znają i doceniają („Sekret rodziny von Broms” w zeszłym roku zdobył nagrodę publiczności). Spotkać ich na Kinie Dzieci będzie można w pierwszy i drugi weekend festiwalu.
Muzycznych!
Kino Dzieci jest w tym roku muzyczne od początku do końca – koncertujemy i na otwarcie i na zamknięcie festiwalu. I to jak.
Na początek w Warszawie i na koniec we Wrocławiu znany i lubiany, wielce ceniony przez małych odbiorców, zespół Jerz Igor zagra na żywo specjalnie na tę okazję skomponowaną muzykę do filmów z tegorocznej sekcji krótkich metraży. Usłyszymy puzon, gitarę basową, wibrafon, miotełki, klarnet basowy, poważnie brzmiące harmonium, flet poprzeczny i jeszcze tysiąc innych instrumentów! Na dodatek podczas koncertu będzie można sobie pobiegać i pośpiewać – rozumiemy, że przy muzyce nie sposób tak po prostu siedzieć cicho w miejscu, nawet gdy na ekranie widać tak piękne filmy jak duński „Wygląd”, francuski „Bardzo mały lis” czy rosyjski „O mamie”. Tych wszystkich dających piękne dźwięki instrumentów aż chce się dotknąć – będzie do tego okazja po koncercie.
Przypominamy też o wspaniałym seanso-koncercie francuskich krótkich metraży – od „Podróży na Księżyc” po „Dżina z puszki” – z muzyką na żywo w wykonaniu jedynej w swoim rodzaju orkiestry Kina Dzieci, złożonej z artystów w wieku od 7 do 10 lat, którzy dzień wcześniej będą mogli zaprawić się w bojach i zostać wirtuozami przeszkadzajek, marakasów, klekotek i tamburynów na warsztatach współorganizowanych przez Instytut Fryderyka Chopina (trwają zapisy!).
Plastycznych i filmowych!
Nie dość, że po każdym, ale to każdym seansie weekendowym będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych – z rysowania, wycinania, malowania, lepienia i stemplowania – to jeszcze będzie można dowiedzieć się, jak powstają komiksy. Po projekcjach filmu „Ptyś i Bill” opowie o tym nie kto inny, jak ekspert w tej dziedzinie, Piotr Nowacki (ten od „Detektywa Misia Zbysia na tropie”). Kwiaciarnia Grafiki nauczy nas co nieco o sitodruku – każdy będzie sobie mógł nadrukować na koszulkę albo torbę albo worek na kapcie festiwalowego Jeża-podróżnika, albo panią łasicę! Weźcie zatem ze sobą kilka szpargałów do nadrukowania.
A komu marzyłoby się zrobienie filmu, niech wybierze się na spotkanie, podczas którego przybliżymy ABC filmowca.
Sportowych!
Kino Dzieci i Fundacja Legii zapraszają na (uwaga, uwaga!) spotkania ze sportowcami. W Kinotece i Multikinach na Targówku i Ursynowie, po seansach o przygodach bohaterów, którzy stawiają czoła ogromnym, niekoniecznie sportowym wyzwaniom, będzie można spotkać gwiazdy sportu z pierwszych stron gazet. Porozmawiamy z nimi o obejrzanych filmach, przyjaźni, fair play oraz oczywiście o sporcie. A już w pierwszą festiwalową niedzielę 18 września zapraszamy na wielki rodzinny piknik sportowy w samym sercu Warszawy – pod Kinoteką i w jej wnętrzu! Kino Dzieci, Fundacja Legii i Dom Spotkań z Historią zapraszają na międzypokoleniową zabawę pełną atrakcji – zarówno sportowych, jak i historycznych. Będzie się można dowiedzieć co nieco o sportowej historii stolicy – w co i gdzie grano, a także czy była tu gdzieś skocznia narciarska. Piknik to też niecodzienna okazja, aby poćwiczyć pod okiem trenerów sekcji sportowych Legii – judo, piłki nożnej, koszykówki. Każdy znajdzie coś dla siebie! Będzie też można zaczytać się w Przewodniku po mikrosportach. Znajdziecie w nim opisy dyscyplin, które można uprawiać prawie wszędzie – skakanka, bule, gra w klasy, a wszystko to z ilustracjami Natalii Hetmerowej.
Bezgranicznie rodzinnych!
Czy i jak podróżować z dziećmi opowiedzą nam Ania i Thomas Alboth, którzy wraz z dwiema córkami przemierzają świat wzdłuż i wszerz. Podróżnicy znani z bloga „Rodzina bez Granic” zachęcą dzieci i rodziców do wspólnego przemierzania najśmielszych szlaków.

Dzieci i rodziców zapraszamy także do udziału w spotkaniach nowej, przebojowej grupy – Klub Kina Dzieci! Co miesiąc, w niedzielę, mamy, taty i pociechy będą mogli obejrzeć film, a potem porozmawiać. 25 września widzimy się na najsłynniejszym filmie studia Ghibli – „Mój sąsiad Totoro“. Po filmie porozmawiamy o animacji, fenomenie anime, twórczości Hayao Miyazakiego i o tym, kto z nas chciałby kiedyś zostać sąsiadem Totoro.

Spotkania z filmowymi detektywami Lassem i Mają
Spotkania z Amandą Pajus (filmowa Maja):
17.09, godz. 12.45, Kinoteka (spotkanie przed seansem)
17.09, godz. 12.15, Multikino Targówek (spotkanie po seansie)
18.09, godz. 10.30, Kino Muranów (spotkanie po seansie)
18.09, godz. 12.15, Multikino Ursynów (spotkanie po seansie)
Spotkania z Lukasem Holgerssonem (filmowy Lasse):
24.09, godz. 15.15, Kino Muranów (spotkanie po seansie)
24.09, godz. 12.15, Multikino Targówek (spotkanie po seansie)
25.09, godz. 12.15, Multikino Ursynów (spotkanie po seansie)

Koncert zespołu Jerz Igor, czyli filmy krótkie z muzyką na żywo
17.09, godz. 15.00, Kino Muranów

Podróż na Księżyc i inne filmy krótkie z muzyką na żywo, czyli występ orkiestry Kina Dzieci
25.09, godz. 15.00, kino Muranów

Ptyś i Bill, czyli jak powstaje komiks
17.09, godz. 12.15, Multikino Ursynów (spotkanie po seansie)
18.09, godz. 12.15, Multikino Targówek (spotkanie po seansie)

Warsztaty sitodruku z Kwiaciarnią Grafiki
25.09, g. 11.45, Kinoteka (spotkanie po seansie)

Rodzinny piknik sportowy w centrum Warszawy
18.09, godz. 12.00-16.00, Kinoteka
Spotkanie z Rodziną bez Granic
24.09, godz. 11.00, Kinoteka (spotkanie po seansie)

Klub Kina Dzieci
25.09, godz. 11.00, Muranów

Pełen program wydarzeń na stronie www.kinodzieci.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także