Pokaz przedpremierowy Tarapatów, czyli magia kina dla dzieci na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Miejsce wydarzenia: Kino Nowe Horyzonty

Data wydarzenia: sobota 12.08.2017

Wstęp: 12 zł

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

12 sierpnia o godzinie 13:15 zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty na specjalny, przedpremierowy pokaz „Tarapatów” w ramach sekcji Kino Dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Film Marty Karwowskiej, który swoją premierę kinową będzie miał 15 września, wpisuje się w najlepsze tradycje polskiego kina przygodowego dla dzieci i młodzieży.

Specjalny pokaz filmu i spotkanie młodych widzów z twórcami, aktorami Romą Gąsiorowską, Krzysztofem Stroińskim oraz młodymi odtwórcami głównych ról Hanną Hryniewicką i Jakubem Janotą-Bzowskim, a także reżyserką Martą Karwowską i producentką Agnieszką Dziedzic  to szansa na emocjonujące, niezapomniane spotkanie ze światem filmowym na międzynarodowym festiwalu filmowym.

Bilety na „Tarapaty” i inne filmy w sekcji Kino Dzieci w atrakcyjnej cenie 12 zł.

O filmie:
12-letnia Julka ma spędzić wakacje u mało sympatycznej ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i nieodstępujący go na krok pies Pulpet. Kiedy dzieciom wpada w ręce tajemniczy plan, zaczyna
się prawdziwa przygoda. Ruszają na poszukiwanie skarbu, a na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. W rolach głównych, obok rewelacyjnych aktorów dziecięcych, wystąpili między innymi Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj i Krzysztof Stroiński. Scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Kino Dzieci.PRO / Kids Film.PRO organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Kino Dzieci na 17. MFF T–Mobile Nowe Horyzonty

Seanse dla najmłodszych widzów mają na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty już ponad dziesięcioletnią tradycję. W tym roku sekcję po raz pierwszy przygotował Festiwal Filmowy Kino Dzieci, który co roku we wrześniu organizowany jest przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w ponad 20 polskich miastach.

Pełny program sekcji Kino Dzieci podczas 17. MFF T–Mobile Nowe Horyzonty na www.nowehoryzonty.pl  i www.kinodzieci.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia


ZOBACZ TAKŻE:filmpatronat