pokaz animacji poklatkowych

Data wydarzenia: sobota 25.06.2011

Fundacja Atelier zaprasza w sobotę, 25 czerwca o godz. 13:00 na pokaz animacji poklatkowych zrealizowanych przez uczestników projektu
„Atelier animacji – śródmiejskie opowieści”.

Od kwietnia do czerwca w Fundacji Atelier, przy ulicy Foksal 11 w Warszawie odbywały się warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży prowadzone przez malarkę – Magdę Bielesz i grafika – Tomasza Kanię. Uczestnicy zajęć samodzielnie tworzyli krótkie filmy animowane, których tematem jest życie w Dzielnicy Śródmieście. Dwadzieścia osób w wieku od 9 do 16 lat samodzielnie zrealizowało 16 filmów. Początkowo przygotowali scenariusze: wymyślali bohaterów i ich przygody. Następnie rysowali postacie, tła i budowali kolaże – klatki. Wszystkie klatki fotografowali, żeby z tego materiału fotograficznego ułożyć film. Ostatnim etapem było włączenie dźwięku i napisów.
Powstały filmy bardzo różne: zabawne, smutne, dramatyczne, czasem z wątkami kryminalnymi. Bohaterami są mieszkańcy dzielnicy, śródmiejskie zabytki, ulubione miejsca twórców animacji i ich codzienne czynności, a czasem całkowicie wymyślone historie. Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w Fundacji Atelier na sobotnim pokazie.
Przed pokazem animacji Teresa Starzec, Dyrektor Fundacji Atelier wręczy uczestnikom zajęć pamiątkowe dyplomy.  
Na pokaz filmów jest wstęp otwarty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, przyjaciół i rodzinę uczestników warsztatów oraz wszystkich rodziców z dziećmi, którzy chcieliby zobaczyć filmy animowane stworzone przez dzieci dla dzieci.
 

Od soboty filmy będzie można także oglądać w Internecie na portalu YouTube i Vimeo. Linki będą także na blogu do projektu (www.atelieranimacji.blogspot.com) i na stronie internetowej Fundacji Atelier. Zapraszam serdecznie na sobotni pokaz. 

 
pokaz animacji poklatkowych

Atelier Foksal

Została założona w 1991 roku przez Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego. Naszym celem jest prowadzenie i wspieranie edukacji i twórczości plastycznej, tworzenie środowiska umożliwiającego aktywne uczestnictwo w sztuce dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizujemy naukę rysunku, …

Więcej

Adres:

ul. Foksal 11
Warszawa


Kontakt:

22 826 88 13; 826 95 89
fundacja@atelier.org.pl
http://www.atelier.org.plZOBACZ TAKŻE:patronat