Pograjki – Muzyka Biskupizny

Brama Poznania, Gdańska 2
📅 niedziela 09.12.2018
Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

Informacje praktyczne:

Na koncerty obowiązują bilety:
10zł/osoba,
7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.

Dzieci do lat trzech bezpłatnie.

Wiek uczestników bez ograniczeń.

9.12, niedziela, godz. 11:00 Muzyka Biskupizny. Koncert połączony w poznańską premierą płyty „Lala gąski na gałązki – dziecięce tradycje muzyczne Biskupizny”

12.00 Koncert dzieci śpiewających na płycie oraz warsztaty pieśni. Spotkanie z twórcami.

Biskupizna to mikroregion Wielkopolski o bardzo żywej tradycji. Region roztańczony i rozśpiewany, wyróżniający się repertuarem oraz zwyczajami. Koncert jest okazją poznania prawdziwej kapeli biskupiańskiej – usłyszymy, jak głośne są dudy, wyjaśnimy, dlaczego towarzyszące dudom skrzypce trzeba podwiązać, zobaczymy tradycyjne stroje tego regionu i dowiemy się, co to jest kopka.

Koncert rozpocznie jednocześnie poznańską premierę płyty „Lala gąski na gałązki – dziecięce tradycje muzyczne Biskupizny”. Płyta jest zbiorem pieśni, wyliczanek i zabaw, które pochodzą głównie z repertuaru pani Anny Chudej, a ich wykonawcami są młodzi Biskupianie w wieku od 6 do 14 lat. „Lala gąski na gałązki…” to płyta o dzieciństwie na Biskupiźnie – prezentuje tradycje dziecięce, które nie są szeroko znane. Podczas poznańskiej premiery odbędzie się koncert dzieci śpiewających na płycie oraz warsztaty śpiewu dla dzieci (8-12 lat), chcących nauczyć się piosenek ze wspomnianej płyty.