Pogoń za wilkiem już po raz czwarty! Po raz pierwszy bieg z psem!

📅 sobota 30.07.2016
bieg
Już w najbliższą sobotę 30-tego lipca o godzinie 10:00, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego 450 biegaczy weźmie udział w czwartej edycji imprezy pod nazwą „Pogoń za Wilkiem”. W tym roku, zawodnicy ponownie zmierzą się z dość wymagającą ponad 10 kilometrową trasą. Impreza z roku na rok jest co raz bardziej popularna o czym świadczy limit biegaczy, który został osiągnięty już po kilkunastu dniach od momentu otwarcia zapisów.

Impreza pod nazwą „Pogoń za Wilkiem” ma na celu popularyzację zdrowia i ekologicznego stylu życia oraz promocję terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego, jako miejsca do czynnego wypoczynku i edukacji dla całej rodziny.

Oprócz medali, dla wszystkich uczestników Organizatorzy (GREEN SPORT Łukasz Kubiak) przygotowali atrakcyjne puchary i nagrody dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nowością tegorocznej edycji jest osobna kategoria: „Bieg z psem”, który wystartuje o godz. 10.15.  Celem tego biegu są popularyzacja wypoczynku i rekreacji z psem na łonie natury oraz wskazanie potrzeby bezpiecznej tresury. Ponadto, organizatorzy pragną unaocznić  gdzie i jak można poprawnie poruszać się z psem w lesie. W biegu może wystartować 25 biegaczy wraz ze swoimi czworonożnymi pupilami. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca!

Nie zabraknie również biegów dla najmłodszych wilczków, które wystartują w kilku kategoriach wiekowych. Podczas pikniku na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mieć okazję do wzięcia udziału w zabawach ruchowych, a także spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach na terenie: „Miasteczka Młodego Sportowca”.
Ponadto, władze WPN zapraszają wszystkich na bezpłatne warsztaty i pogawędki prowadzone przez pracowników Muzeum Przyrodniczego w okolicach Biura Zawodów.
Po raz kolejny okolice parkingu siedziby Wielkopolskiego Parku Narodowego zamienią się w iście sportowe miasteczko, do którego gorąco zapraszamy!

Start imprezy: godzina 10.00

Miejsce: START i META zlokalizowane w pobliżu siedziby Stacji Ekologicznej UAM, 62-050 Mosina, Jeziory
Organizator biegu: GREEN SPORT Łukasz Kubiak – tel. 793-299-154
Sponsor główny: Firma Luvena
Pozostali sponsorzy: Exactus, Good Food, Świat Biegacza, MaragoFit, OIA Global
Partnerzy: WPN, Gminny Ośrodek Sportu i Reakreacji w Komornikach oraz Gminny Ośrodek Sportu i Reakreacji w Mosinie.

Więcej na www.pogonzawilkiem.pl
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/PogonZaWilkiem