Podwodni sąsiedzi – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat

Muzeum Emigracji mapa

sobota 28.10.2023

15

Podwodni sąsiedzi – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat

Co dzieje się pod wodą i kogo można tam spotkać? Być może pojawiają się tam nowi mieszkańcy, którzy dopiero zadamawiają się w wodach Bałtyku? Zapraszamy na rodzinne warsztaty podczas których poznacie gatunki zwierząt Morza Bałtyckiego. Będzie to dobra okazja, by wspólnie zastanowić się, jak możemy dbać o morze. W końcu jest tak blisko nas!

Chcemy też jak najlepiej przygotować was na obecność nowego mieszkańca naszej wystawy stałej, który wprowadzi się do do muzeum pod koniec roku. Psst… Już teraz możemy wam zdradzić, że on także mieszka w Morzu Bałtyckim i… przybył z odległego miejsca!

 

Terminy:

30.09 | 11.00-12.30, prowadzenie Natalia Uryniuk

Robimy akwarium!

Podczas warsztatów poznamy wyjątkowe, nieco tajemnicze i mało znane zwierzęta Bałtyku.Stworzymy własne akwaria z bałtyckimi zwierzątkami w skali mikro. Praca plastyczna będzie się mieścić w słoiku i będzie się składać z małych ilustracji bałtycki zwierzątek.

 

07.10 | 11.00-12.30, prowadzenie Natalia Uryniuk

Podwodne miasto

Stworzymy model podwodnego miasta z bałtyckich legend. Spróbujemy wyobrazić sobie, że gdzieś głęboko w bałtyckiej otchłani żyją ciekawe ryby, mają własne mieszkania, szkoły, przedszkola, muzea, sklepy.

 

28.10 | 11.00-12.30, prowadzenie Natalia Uryniuk

Bałtyk nocą

Prowadząca warsztaty opowie o pracy ilustratora i ciekawostkach związanych z powstawaniem projektu książek.Wspólnie zilustrujemy podwodny świat – nocą. Na koniec obejrzymy nasze dzieło przy wyłączonym świetle, ale dzięki specjalnym materiałom, nasze parce będą świecić w ciemności.

 

Zajęcia dedykowane są rodzinom z dziećmi w wieku 5-10 lat.
Zapisy i rezerwacja miejsc pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.
W treści maila prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka, wiek oraz numer telefonu. Koszt: 15 zł, 10 zł kolejne dziecko.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie