Podsumowanie V Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

poniedziałek 28.11.2016 do poniedziałek 05.12.2016

Wrocławskie-Dni-Elektrorecyklingu

Gra miejska, warsztaty dla uczniów oraz kampania edukacyjna w formie animowanego filmu wyświetlanego w środkach masowego transportu we Wrocławiu to główne elementy V Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

Dni Elektrorecyklingu od lat pomagają w przekazaniu mieszkańcom, jak ważne jest pozbywanie się elektroodpadów w sposób świadomy i odpowiedzialny. I tym razem więc, przez siedem dni, w większości autobusów we Wrocławiu można było obejrzeć krótki film edukacyjny pokazujący, co zrobić aby mieć pewność, że wyrzucony przez nas odpad trafi do recyklingu. Animowany spot dotarł do wielu tysięcy wrocławian i wierzymy, że efekty akcji będzie widać jeszcze długo po jej zakończeniu.

Jak co roku, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowo docenianej przez nich grze miejskiej. Jest to konkurs wykorzystujący metodykę podchodów, z zadaniami do rozwiązania. W tej edycji Akcji, trwającej przez trzy tygodnie października, wzięło udział prawie pól tysiąca dzieci. Ponadto, przy współpracy „Zespołu Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” MDK im. Kopernika oraz „Centrum Sztuki WRO” ponad sto młodych osób wzięło udział w warsztatach malowania ekologicznych toreb jutowych oraz tworzenia autorskich kompozycji na przypinkach wykonanych z papieru, folii i aluminium.

24 listopada podczas uroczystego zakończenia V Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 organizatorzy podsumowali działania oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Na scenie wystąpiły dziecięce zespoły muzyczne i taneczne  z Młodzieżowego Domu Kultury „Śródmieście”.

Wyświetlanie 6.jpgWyświetlanie 8.jpgWyświetlanie 15.jpg

Patronat Honorowy nad akcją objął już tradycyjnie Prezydent Wrocławia, Pan Rafał Dutkiewicz. Organizatorem jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. a współorganizatorami Wydział Środowiska i Rolnictwa UM oraz Zespół Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży  im. Kopernika i Centrum Sztuki WRO.

Szczegółowe informacje o Dniach Elektrorecyklingu dostępne są  na stronie internetowej www.dnielektrorecyklingu.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:ekologiapatronat