podróżemałeiduże – cykl warsztatów rodzinnych w Teatrze Miniatura

Teatr Miniatura mapa

niedziela 04.06.2023

podróżemałeiduże – cykl warsztatów rodzinnych w Teatrze Miniatura

Czy można podróżować, nie ruszając się z miejsca? I czy taka podróż może być tak samo ciekawa i inspirująca jak prawdziwa? Przekonajcie się podczas twórczych warsztatów rodzinnych towarzyszących sezonowi pod hasłem #podróżemałeiduże w gdańskim teatrze. Od lutego do czerwca pedagodzy teatru zabiorą uczestników w podróże wokół najnowszych spektakli – a warsztaty odbędą się nie tylko w teatrze, ale też nad morzem i w lesie.

Sezon 2022–2023 w Teatrze Miniatura upływa pod hasłem #podróżemałeiduże – tematykę podróży w rozmaitych znaczeniach i odcieniach poruszają wszystkie premiery tego sezonu: „Przypływ”, „Zmień się!”, „Atlas wysp odległych” i „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”. Pedagodzy teatru z Pracowni Teatralnych Inspiracji Miniatury postanowili zaproponować rodzinom z dziećmi 6+ możliwość pogłębionych podróży wokół wybranych spektakli teatru, aby razem z nimi stworzyć Mapę Teatralnych Inspiracji. W sumie odbędzie się 7 warsztatów, a każdy z nich to inny kierunek podróży. Tak jak podczas każdej podróży uczestnicy będą lepiej poznawać samych siebie, siebie nawzajem i świat dookoła i na pewno wrócą z bagażem niezapomnianych odkryć i przeżyć.

11 marca uczestnicy, inspirując się spektaklem „Tonja z Glimmerdalen”, wyruszą do Jaśkowego Lasu w kierunku topniejących lodów, gdzie będą razem z Tonją tropić ślady uczuć w przyrodzie – które mogą topnieć, które rosną, które więdną, a które przepływają? Z kolei 26 marca przy okazji spektaklu „Atlas wysp odległych” prześledzą proces zamieniania się rzeczywistości w mapę i sami stworzą bliskie i dalekie światy.

16 kwietnia czeka nas kolejny teatralno-warsztatowy spacer, tym razem nad morze w kierunku oddech, ponieważ inspiracją wycieczki będzie spektakl „Przypływ”. Tym razem uczestnicy warsztatów użyją wszystkich zmysłów i popatrzą na morze jak artyści. Ostatni warsztat rodzinny odbędzie się 4 czerwca wokół przygotowywanej na Dzień Dziecka premiery Miniatury „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi”, a kierunkiem wyprawy będzie sen. Uczestnicy wejdą w Krainę Snu i będą odkrywali, jakimi prawami się rządzi.

Uczestnictwo w każdym warsztacie to też okazja do zdobycia pieczątki podróżnika, a każdy, kto uzbiera co najmniej 4 pieczątki, otrzyma małą teatralną niespodziankę. Wszystkie warsztaty są bezpłatne, zapisy każdorazowo będą uruchomione na dwa tygodnie przed warsztatem – poprzez formularz zapisu udostępniony na stronie www.teatrminiatura.pl.

Warsztaty rodzinne wokół spektakli

CZERWIEC

4 czerwca 2023, godz. 13.30, Teatr Miniatura

#podróżemałeiduże | Kierunek: sen – warsztaty rodzinne wokół spektaklu „Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi” | Teatr Miniatura | wiek: 7+

Wejdziemy w Krainę Snu i odkryjemy, jakimi prawami się rządzi. Naszymi przewodnikami będą bohaterowie spektaklu – książę Pipo, koń Pipo i księżniczka Popi.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zapisu, który zostanie opublikowany na stronie teatru dwa tygodnie przed wydarzeniem. Zalecamy obejrzenie spektaklu przed niektórymi warsztatami.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty