Podróż ornitologiczna – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej - Muzeum nad Wisłą Wybrzeże Kościuszkowskie 22 mapa

sobota 22.09.2018

bezpłatne

Podróż ornitologiczna - warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu pod tytułem „Podróż ornitologiczna”.

Zwiedzając wystawę, spróbujemy wytropić ptaki, które ukryły się na pracach artystów. Przyjrzymy się im dokładnie i spróbujemy dowiedzieć się, jak się nazywają, skąd pochodzą i jakie mają zwyczaje. Zastanowimy się też, czym różnią się od rodzimych wróbli czy gołębi. Wszystko to będzie inspiracją do wymyślenia nowych gatunków, które zagoszczą na kartach naszego atlasu ornitologicznego.

Do udziału w warsztatach zapraszamy również rodzeństwo dzieci z ASD, w dowolnym wieku.

Warsztaty poprowadzą Szymon Gotowski i Marta Maliszewska, edukatorzy Muzeum przeszkoleni przez Fundację SYNAPSIS (konsultacja merytoryczna warsztatów: Aleksandra Sztajerwald, współpracowniczka Fundacji).

Zapisy przez formularz. Dla rodzin, które otrzymają potwierdzenie rejestracji, udział w wydarzeniu oraz wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką ds. dostępności Muzeum, Martą Maliszewską, pod adresem marta.maliszewska@artmuseum.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum-sztuki-nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ostatnie miesiące przyniosły dużo zmian i ważnych wydarzeń dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i dla jego publiczności. Do 1 maja można było oglądać trzy ostatnie wystawy w Emilii, a 14 maja o północy – w samym środku Nocy Muzeów – Muzeum ostatecznie …

Więcej
ZOBACZ TAKŻE:autyzmptakiwarsztaty

Zobacz także