Podaruj dzieciom książkę! CH Auchan Kołbaskowo

CH Auchan Kołbaskowo ul. Ustowo 45 w Szczecinie mapa

piątek 25.11.2016 do sobota 26.11.2016

Podaruj dzieciom książkę! CH Auchan Kołbaskowo

 

Rusza tegoroczna ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci, organizowana przez Centra Handlowe Auchan oraz Fundację „Już pomagam”. Egzemplarze zebrane, między innymi w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo, zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka czy na szpitalnych oddziałach. Do końca roku można przyłączyć się do akcji i pomóc dzieciom przenieść się do świata baśni i fantastycznych przygód!

Książki pomagają choć na chwilę uciec od trosk życia codziennego i przenieść się do świata fantazji. Potrzebują tego szczególnie najmłodsi, którzy przebywają w szpitalnych łóżkach czy domach dziecka. Dlatego Centra Handlowe Auchan oraz Fundacja „Już pomagam” zorganizowały akcję pt. „Cyrkuluj książeczko”. Ponownie przyłączył się do niej Centrum Handlowe Auchan Kołbaskowo.

Do końca roku na terenie galerii handlowej będzie dostępny specjalny pojemnik, do którego każdy może oddać książki dla małych czytelników – bajki, opowiadania, wierszyki oraz albumy. Wszystkie pozwolą maluchom zapomnieć – choć na chwilę – o smutkach i problemach.

– Już po raz kolejny włączamy się w akcję „Cyrkuluj książeczko”. Liczę, że również i w tym roku uda nam się zebrać wiele bajek, wierszyków i opowiadań dla najmłodszych i sprawić potrzebującym wiele radości – mówi Kamila Węcłaś, menedżer Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo.

Akcja „Cyrkuluj, książeczko” to ogólnopolska zbiórka książek dla najbardziej potrzebujących maluchów. Zebrane egzemplarze przekazywane są wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, opiekuńczym domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część trafia także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci mają łatwiejszy dostęp do świata literatury. Akcję, jak co roku, objęła patronatem pani Henryka Krzywonos-Strycharska – społeczny doradca rzecznika praw dziecka.

Akcja „Cyrkuluj książeczko” w Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo, przy ulicy Ustowo 45 w Szczecinie potrwa do 31 grudnia 2016 r. Książki można przynosić w godzinach pracy centrum handlowego – od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-21.00, a w niedziele od godziny 09.30 do godziny 20.00.

ogólnopolska zbiórka książek dla dzieci
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie