Pociąg do książek. Plenerowy happening czytelniczo-przyrodniczy

Ogród Botaniczny w Zabrzu mapa

niedziela 13.06.2021

Pociąg do książek. Plenerowy happening czytelniczo-przyrodniczy

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu serdecznie zaprasza 13 czerwca do Ogrodu Botanicznego w Zabrzu na plenerowy happening czytelniczo-przyrodniczy „Pociąg do książek”. Szykuje się dzień pełen książek, znanych dziecięcych bohaterów i mnóstwa atrakcji dla najmłodszych. W rozkładzie jazdy „Naszego Pociągu” znalazły się stacje, na których chętnie zatrzymają się mali czytelnicy.

„Pociąg do książek”, to rozpoznawalna w całym regionie impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji.

Stacją główną będzie olbrzymia wierzba, która rośnie na łące. Pod nią spotkamy się z Elizą Piotrowską, Roksaną Jędrzejewską-Wróbel oraz Aliną Przydatek. Są to autorki, których bohaterów bardzo dobrze znają najmłodsi. Opowiedzą one o przygodach ryjówki Florki, myszki Tupcia Chrupcia oraz myszki i królika Soniulindy i Matildy. W trakcie imprezy będzie można spotkać również żółwia Franklina, który przechadzając się po ogrodzie chętnie będzie pozował do zdjęć z wszystkimi chętnymi, nie zabraknie też głośnego czytania.

Zapraszamy także do Książkowej Przychodni pod Wierzbami. W tym miejscu zamiast lekarzy spotkamy zabrzańskie bibliotekarki, które podejmą się leczenia każdego! Na wszystkie bolączki małych i dużych znajdą lekarstwo w postaci książki, a nasi pacjenci wyjdą z receptą i odpowiednio przepisanym „tytułem”.

Oprócz tego zaplanowaliśmy mnóstwo innych atrakcji. Jedną z nich są dedykowane przypinki, które będzie można zrobić sobie samemu. Dzieci będą mogły pograć w różne gry, w tym w plenerową wersję popularnej gry dobble.Przygotowane będzie również koło fortuny, sprawdzające wiedzę najmłodszych o ich ulubionych bohaterach.
Oczywiście z nagrodami!

Będzie można też wykonać specjalne lapbooki, których motywem przewodnim oprócz bohaterów literackich będą gryzonie. Nie zabraknie także warsztatów dla rodziców, których będziemy uświadamiać, że nic tak nie rozwija dzieci jak głośne czytanie.

Spotkanie w Ogrodzie będzie na pewno niezapomnianą chwilą dla całych rodzin i idealnym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia.
Zapraszamy serdecznie w godzinach 10.00-14.00. Wstęp do Ogrodu Botanicznego z kartą biblioteczną MBP Zabrze jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektów „Książka na piątkę, znakomity początek: finał” oraz „Bella Italia” dofinansowanych ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie