Pobyt Rezydencyjny Artysty z Berlina w Centrum Sztuki Współczesnej w Pobiedziskach
Delfinek
Rezydencja Artystyczna ma polegać na zaproszeniu artysty spoza Wielkopolski do Pobiedzisk, aby (przynajmniej częściowo) stworzył nową pracę na miejscu, także inspirując się otoczeniem i dostosowując pracę do konkretnych, zastanych warunków. Efekt rezydencji zawsze jest w pewnym stopniu nie przewidywalny, ponieważ artysta ma tu więcej swobody i przygotowuje pracę bez znaczącego nadzoru kuratora. Rezydencja kończyć się ma jednakże pełnoprawną wystawą otwartą dla publiczności.

Z końcem lipca dobiegła końca pierwsza wystawa prezentowana w nowym gmachu Centrum "Skala" kuratorowana przez Jakuba Czyszczonia. Kolejna wystawa kuratorowana przez Teklę Woźniak jest przewidziana na jesień 2010 roku. Tymczasem, pomimo urlopowej pory już pod koniec Lipca 2010 roku w Pobiedziskach będzie miał miejsce pobyt rezydencyjny artysty z Berlina Michaela Smacke. Efekty jego pracy będzie można oglądać w Skansenie Miniatur od Czwartku 29go Lipca 2010 roku od godz. 18tej.

Michael Schmacke mieszka i pracuje w Berlinie w Niemczech. Zajmuje się głównie performansem i filmem animowanym. Często posługuje się w swoich pracach lalkami, kukłami, figurkami zrobionymi własnoręcznie z modeliny. Choć nie posiada formalnego wykształcenia plastycznego brał udział w wielu wystawach i festiwalach. W 2010 roku m.in w Karlsruhe w Niemczech. W Berlinie prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci z zakresu filmu animowanego, pracował również w dziecięcym radiu.

W Pobiedziskach Michael Smacke ma zamiar stworzyć instalację "HELL WAR NATURE BABY HEAVEN", używając takich materiałów jak modelina, fotografie a nawet sztuczna trawa. Praca ma odwoływać się do uniwersalnych przemyśleń, a także stereotypów na temat narodzin i śmierci, wojny o przetrwanie i niewinności nowo narodzonych dzieci.

Centrum Sztuki Współczesnej dążyć będzie do prezentowania sztuki w sposób interesujący i przystępny dla zwiedzających.

Początkowa działalność Centrum Sztuki Współczesnej związana jest z budową siedziby oraz z tworzeniem tożsamości instytucji na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Podstawowe założenie, jakie zostało przyjęte w opracowywanie autorskiej koncepcji programu dla Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu, to stworzenie planu wystawienniczego, kolekcjonerskiego i rozpoczęcie procesów edukacyjnych.
Centrum Sztuki Współczesnej otwarte jest przez cały rok,łącznie z dniami świątecznymi oraz sobotą i niedzielą, w godzinach od 8.00-20.00 z wyjątkiem poniedziałków.

158 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent