Pobyt rekreacyjny 250 m pod ziemią

Kopalnia Soli Bochnia mapa

piątek 09.07.2021 do sobota 31.07.2021

Pobyt rekreacyjny 250 m pod ziemią

Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni soli w BochniWłaściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych jak astma czy POCHP.

Komora Ważyn jest największą spośród wszystkich komór, które zostały wydrążone w bocheńskiej kopalni. Obecny kształt nadano jej w latach 80. XX wieku przy użyciu górniczego kombajnu chodnikowego AM-50. Zlokalizowana jest na głębokości 248 metrów. Jej długość 255 metrów, maksymalna szerokość 14,4 metra, maksymalna wysokość 7,2 metra. Przestrzeń komory Ważyn podzielona jest na kilka części.

Jedna z nich zaaranżowana została na przestrzeń rekreacyjną z mini placykiem zabaw (jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat) i stołem do gry w tenisa stołowego.

W jednej z solnych wnęk komory Ważyn zaaranżowano miejsce do relaksu i zabawy. Wypełniona kryształkami soli wnęka wyposażona jest w drewniane zabawki dla dzieci oraz wygodne leżaki. Warunkiem skorzystania z atrakcji jest posiadanie skarpet na zmianę.

Boisko sportowe w komorze Ważyn jest jednym z najgłębiej na świecie położonych tego typu obiektów, jego powierzchnia zajmuje niemal 300 m2.

W komorze Ważyn, największym spośród wyrobisk bocheńskiej kopalni znajduje się też punkt gastronomiczny „Ważynek”.

Trzygodzinny pobyt w komorze Ważyn to propozycja spędzenia czasu wolnego w niecodziennym otoczeniu i zarazem nietypowa forma profilaktyki zdrowotnej.

Zjazd na pobyt w komorze Ważyn odbywa się w codziennie o godzinie 15:00.

Bilety on – line:  i w kasie przed zjazdem

Kopalnia Soli Bochnia - Zwiedzanie Trasy Turystycznej z Ekspozycją Multimedialną

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzdrowie