Po sąsiedzku – weekend towarzyszący wystawom w Międzynarodowym Centrum Kultury i Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe i Międzynarodowe Centrum Kultury mapa

sobota 26.11.2016 do niedziela 27.11.2016

Wstęp wolny

po sasiedzku

W najbliższy weekend odbędą się specjalne warsztaty dla dzieci przygotowane w ramach wspólnego weekendu przygotowanego przez Muzeum Narodowe oraz Międzynarodowe Centrum Kultury.

26 listopada 2016 (sobota)
godzina 10:30

Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, Al 3 Maja 1

wystawa: Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936) 

Kolory ziemi

 Świat wokół nas pełen jest kolorów, a każdy z nich składa się z wielu odcieni. Często nie potrafimy ich wszystkich nazwać, choć doskonale odróżniamy barwy jaskrawe od zgaszonych, a czyste  od „brudnych” i pozornie szarych.

Są wśród nich kolory charakterystyczne dla świata przyrody i takie, których w naturze nie znajdziemy, choć bywa, że sięgają po nie artyści malujący pejzaże.

Podczas warsztatów najpierw wspólnie poszukamy kolorów w krajobrazach malowanych przez węgierskich artystów, a potem wykonamy prace, w których wykorzystamy elementy prawdziwej natury.

Prowadzenie: Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.

Informacje dodatkowe:

  • Warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie „Złoty wiek malarstwa węgierskiego (1836-1936)”
  • Preferowany wiek uczestników: 5-10 lat
  • Uwaga: brak rezerwacji, ale liczba uczestników ograniczona
  • Wstęp wolny

27 listopada 2016 (niedziela)
godzina 12.30

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

wystawa: Koszycka Moderna

Za granicę hop!

Nasi Południowi sąsiedzi – Słowacy są nam bardzo bliscy, dzielimy wspólne góry –  Tatry, jeździmy wzajemnie do siebie na zakupy, korzystamy z termalnych basenów, stoków i delektujemy się słowackimi przysmakami, łatwo się potrafimy zrozumieć, bo nasz język pomimo różnić brzmi bardzo podobnie. W trakcie warsztatów zapleciemy polsko słowackie bransoletki, a następnie w oparciu o stylistykę jednego z nurtów awangardowych zauważalnych na dziełach prezentowanych w ramach wystawy „Koszycka moderna”  (impresjonizm, kubizm, surrealizm, fowizm, futuryzm) stworzymy polsko-słowacką pocztówkę.

Informacje dodatkowe:

  • Warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie „Koszycka moderna”
  • Preferowany wiek uczestników: 5-10 lat
  • Uwaga: brak rezerwacji, ale liczba uczestników ograniczona
  • Wstęp wolny

Informacje:

  • Bilet łączony do MNK i MCK – w dniach 26 i 27 listopada obowiązuje jeden bilet na obie wystawy: „Koszycka moderna” w MCK i „Złoty wiek malarstwa węgierskiego 1836-1936)”. Bilety można zakupić w kasie biletowej Galerii MCK lub Gmachu Głównym MNK po cenie obowiązującej w danej instytucji. W drugiej odwiedzanej instytucji, zwiedzający dostaje poświadczenie odwiedzenia wystawy w postaci biletu „0zł” (MNK lub pieczątki (MCK). Bilety zakupione 26 listopada obowiązują również 27 listopada.
  • Paszporty dla dzieci – każde dziecko na warsztatach w MNK otrzymuje paszport z miejscem na dwie pieczątki. Pierwszą pieczątkę otrzymuje 26 listopada na warsztatach „Kolory ziemie” w MNK, drugą może otrzymać 27 listopada na warsztatach „Hop za granicę!” w MCK. Za uzyskanie obu pieczątek otrzymuje prezent w MCK.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Po sąsiedzku – weekend towarzyszący wystawom w Międzynarodowym Centrum Kultury i Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl