Płyń lub giń – nowa wystawa w Koperniku

Centrum Nauki Kopernik mapa

czwartek 18.08.2016 do sobota 03.09.2016

płyń lub giń wystawa
Co pływa, a co tonie? Sprawdzamy to od najmłodszych lat. Klasyczne kąpiele z gumowymi zabawkami szybko zmieniają się w świadome testowanie, jak różne przedmioty zachowują się w wodzie. Niejeden  rodzic stracił przez tę dziecięcą ciekawość ważne dokumenty czy telefon. I jeszcze musiał powiedzieć, dlaczego monety toną, a piłka unosi się na wodzie. Jak to możliwe, że taki duży statek pływa, a mały kamyk idzie na dno? I czy ten wir w umywalce mógłby wciągnąć taki statek? Pytania się mnożą i nie zawsze potrafimy znaleźć na nie odpowiedzi. Teraz to się zmieni. Wystarczy zabrać młodego badacza na wystawę Płyń lub giń.

Nowa wystawa czasowa Kopernika to14 eksponatów, zabierających nas w wodne głębiny i utrzymujących na powierzchni. Ekspozycja mieści się ogromnych, metalowych kontenerach. Takich, w jakich przewozi się ładunki na statkach. Wszystkie – mniej lub bardziej – wypełnia woda. W sumie 7,5 tys. litrów – to ponad 40 pełnych wanien łazienkowych.

Płyń lub giń to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Poczujemy tu siłę wody na własnej dłoni.  Dowiemy się, czy statki znikają w Trójkącie Bermudzkim. Poznamy roboty badające morskie dno. Uciekniemy z tonącego statku. Zanurkujemy na sucho i wykonamy podwodne selfie.

Wystawie towarzyszą eksponaty wypożyczone z Muzeum Nurkowania i Muzeum Warszawy. Porównamy kostium współczesnego nurka  ze skafandrem z lat 60 –tych, zobaczymy wydobyte z Wisły fragmenty rzeźb Zygmunta Otto, a przed budynkiem Centrum Nauki Kopernik stanie prawdziwy batyskaf.

Wystawa dostępna od 18 sierpnia 2016 r.

Wstęp w ramach biletu do Kopernika.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Płyń lub giń – nowa wystawa w Koperniku

Centrum Nauki Kopernik

KOPERNIK CIĘ ZAFASCYNUJE – GWARANTUJEMY! Centrum Nauki Kopernik rozbudza ciekawość, chęć samodzielnego poznania świata, pokazuje fascynujące oblicze nauki. Ekspozycja stała Centrum złożona jest z interdyscyplinarnych galerii z ponad 415 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, …

Więcej

Adres:

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, 00-390 Warszawa


Kontakt:

info@kopernik.org.pl
http://www.kopernik.org.pl

ZOBACZ TAKŻE:wakacjewystawa

Zobacz także