Pluszaki ponownie trafią do karetek. Ruszyła zbiórka w IKEA

IKEA Kraków mapa

wtorek 20.11.2018 do wtorek 11.12.2018

Pluszaki ponownie trafią do karetek. Ruszyła zbiórka w IKEA

Co roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy 5 tys. dzieci. To właśnie dla nich już po raz szósty IKEA Kraków organizuje zbiórkę pluszaków. Warto włączyć się w akcję, ponieważ – jak przekonują ratownicy – maskotki pomagają rozładować negatywne emocje i stres towarzyszący podróży karetką.

Pluszaki są ważnym wyposażeniem karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie już pracy bez nich. Maskotki pomagają im w nawiązaniu pierwszego kontaktu z małym pacjentem i wykonaniu czynności medycznych. Rolę pluszowych maskotek doceniają też rodzice poszkodowanych maluchów. 

 – Często rodzice czy opiekunowie dziękują nam nie tylko za profesjonalnie udzieloną pomoc, ale też fantastyczne wsparcie w postaci małego pluszowego przyjaciela, który stał się ulubioną maskotką malucha. Trzeba bowiem pamiętać, że idea akcji jest taka, że po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera pluszaka do domu. Dzięki 5 letniej współpracy z IKEA Kraków, rozdaliśmy maluchom już blisko 17 tys. pluszaków zebranych w sklepie. To naprawdę ogromne wsparcie – powiedziała Małgorzata Popławska, Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków ruszyła 4 listopada i potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. W zeszłym roku po raz pierwszy maskotki zbierane były nie tylko dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, ale też dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Tym razem ratownicy z Krakowa również podzielą pluszakami ze swoimi kolegami ze stolicy Podkarpacia.

 Cały dochód ze sprzedaży kolekcji maskotek dla polskich organizacji

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Tylko w zeszłym roku IKEA Foundation przekazała 144 milionów euro 74 organizacjom partnerskim w 41 krajach, m.in. Handicap International, Room to Read, Save the Children, Special Olympics, War Child oraz UNICEF. W Polsce całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany 5 lokalnych organizacjom, przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT składa się z pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tym przez 8-letnią Natalię z Polski.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media Public Relations

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:charytatywniezabawki