Pluszaki i zabawki dla małych pacjentów. Kampania Zabawa to poważna sprawa

IKEA Kraków mapa

niedziela 04.12.2016 do sobota 24.12.2016

Wstęp bezpłatny

Pluszaki i zabawki dla małych pacjentów

IKEA Kraków rozpoczęła zbiórkę pluszaków i zabawek dla chorych dzieci. Akcja odbywa się w dniach 20 listopada – 24 grudnia br. i jest częścią kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, mającej na celu zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do zabawy i rozwoju. W ramach akcji w sobotę, 26 listopada, w krakowskiej IKEA maluchy będą mogły posłuchać bajek i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

Zbiórka pluszaków IKEA organizowana jest w Krakowie nieprzerwanie od 2009 roku. Po raz czwarty z rzędu maskotki trafią do maluchów przewożonych karetkami Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które rocznie udziela pomocy średnio 5 tysiącom dzieci. Pluszaki będą towarzyszyć maluchom w drodze do szpitala, pomagając załodze karetki nawiązać kontakt z małymi pacjentami. Jak na prawdziwych przyjaciół przystało, po zakończeniu leczenia pluszaki wrócą z dziećmi do domów.

– Mimo najtroskliwszej opieki, jaką staramy się otaczać naszych pacjentów, akcja ratunkowa, badanie czy przejazd karetką jest zawsze dla dzieci sytuacją traumatyczną. Dlatego każda pomoc, która pozwoli ukoić ból i lęk maluchów, którymi się opiekujemy, jest dla nas cenna. Nie ma nic lepszego niż miękki i miły pluszak. Dzięki przytulance łatwiej jest wykonać u dziecka różne czynności medyczne, które zwykle nie są przyjemne, a musimy je wykonać szybko i sprawnie – podkreśla Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku po raz pierwszy prowadzona jest też zbiórka zabawek i książeczek IKEA. Przekazane zostaną one do kącików zabaw Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika – Instytucji Województwa Małopolskiego.

Zabawa pełni niezwykle ważną funkcję terapeutyczną. Pomaga dzieciom przenieść się w inny, bardziej kolorowy świat, zapomnieć o chorobie i stresie związanym z procesem leczenia  – mówi Stanisław Stępniewski, Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika. – Naszą misją od 140 lat jest „walka o życie, zdrowie i uśmiech dziecka” – dziecięca radość jest naszym priorytetem. Nowe zabawki z całą pewnością pomogą wzbudzić uśmiech na twarzach maluchów – dodaje Stanisław Stępniewski.

Zakupione w IKEA pluszaki i zabawki można wrzucać do specjalnych pojemników za linią kas, a do zebranych IKEA Kraków dołoży dodatkowe 1 000 sztuk. Ponadto w czasie trwania kampanii „Zabawa to poważna sprawa”, czyli od 20 listopada do 24 grudnia, ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla dzieci IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów wspierających rozwój najmłodszych poprzez zabawę i edukację, realizowanych w najbiedniejszych regionach świata. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media Public Relations

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl