Plenerowy BABI TARG! Wielkie wietrzenie szaf w Poznaniu!

Koszary Kultury, Matejki 62 mapa

niedziela 26.09.2021

Plenerowy BABI TARG! Wielkie wietrzenie szaf w Poznaniu!

26 września zapraszamy do Poznania na długo wyczekiwany Babi Targ, czyli akcję wietrzenia szaf, tym razem wyłącznie w wersji plenerowej. Imprezie towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę, a wstęp dla Odwiedzających będzie bezpłatny!

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. Z biegiem lat uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Teraz oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania.

Tym samym Babi Targ stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

Imprezie towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę. Podczas gdy dorośli będą buszować po stoiskach maluchy będą mogły się bawić pod okiem doświadczonych animatorek!

„Bardzo się cieszymy na kolejny Babi Targ w plenerze, tym bardziej, że zagościmy w pięknym miejscu. Tym razem spotkamy się bowiem na Łazarzu, w miejscu, które nazywa się Koszary Kultury – mówi Joanna Stankiewicz i dodaje – Liczymy na wspaniałą pogodę, dużo ciuchów i świetną atmosferę!”

Szczegóły organizacyjne, w tym wytyczne i zasady dotyczące bezpieczeństwa, oraz regulamin znajdują się na stronie www.babilad.pl.

Babie Lato w Koszarach Kultury:

Babi Targ jest częścią cyklu wydarzeń pod hasłem Babie Lato, który od 23 do 26 września realizowany jest w Koszarach Kultury. W czasie tego weekendu będzie można m.in. obejrzeć film „Maiden”, wziąć udział w warsztatach tańca, posłuchać opowieści o Wietnamie i Łazarzu oraz wybrać się na spektakle (samemu lub z dzieckiem) i poćwiczyć jogę.

O Babilądzie i Babim Targu:

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowałyśmy był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało. Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową w Polsce!

Więcej: www.babilad.pl | www.facebook.com/Babilad | www.instagram.com/babi_targ/

26 września 2021 | 12.00-15.00 | Koszary Kultury, Matejki 62

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:ubrania