Plenerowy Babi Targ na Rynku Łazarskim dla rodziców i dzieci

Rynek Łazarski mapa

niedziela 29.05.2022

Plenerowy Babi Targ na Rynku Łazarskim dla rodziców i dzieci

Najstarsza i największa akcja wietrzenia szaf ponownie
w Poznaniu! Sprzedaż biletów rusza w czwartek, 12 maja, punkt 12.00!

29 maja 2022 | 12.00-15.30 | Rynek Łazarski

Zastanawiasz się, co zrobić z ubraniami, których już nie nosisz? Może to czas, aby wywietrzyć szafy? A może szukasz czegoś na nadchodzące sezony? Odśwież swoją szafę na plenerowym Babim Targu!

W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 maja, na Rynku Łazarskim odbędzie się plenerowy Babi Targ! Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, a Leśna Polana zaprosi na warsztaty do strefy malucha. Wstęp dla Odwiedzających będzie bezpłatny! Bilety dla Wystawców będą dostępne od 12 maja, g. 12.00 na stronie www.tobilet.pl.

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. Z biegiem lat uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter — oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania.

Tym samym Babi Targ stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

„W tym roku Babi Targ obchodzi 15-te urodziny— mówi Joanna Stankiewicz, organizatorka wydarzenia – Cieszymy się, że z tej okazji możemy spotkać się już drugi raz w tym roku. W ostatnią niedzielę maja zaprosimy miłośników i miłośniczki drugiego obiegu ubrań na Rynek Łazarski. Tego dnia będzie można wywietrzyć swoje szafy, znaleźć coś na nadchodzące sezony i kupić piękności od Wystawców i Wystawczyń na Kiermaszu Rzeczy Naturalnych i Ładnych”.

Szczegóły organizacyjne oraz regulamin znajdują się na stronie www.babilad.pl.

O Babilądzie i Babim Targu:

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowałyśmy był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzie, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.

Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało. Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową w Polsce!

Więcej na  www.babilad.plwww.facebook.com/Babiladwww.instagram.com/babi_targ

O Leśnej Polanie:

W Leśnej Polanie zarówno imprezy dla dzieci jak i warsztaty przeprowadzane są wg autorskich scenariuszy, a wszystko po to, żeby rozwinąć w dziecku kreatywność, sensorykę i wyobraźnię. W Leśnej Polanie znajdziecie m.in. Klubik Malucha, w którym dziecko przygotuje się do pójścia do przedszkola, zajęcia z sensoryki, baletu, angielskiego i judo oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Wszystkie warsztaty i spotkania realizowane są w małych, kameralnych grupach, po to by móc się uczyć i bawić na 102!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuubrania