Plenerowe spektakle dla dzieci Fundacji Sztuka Ciała

📅 sobota 01.09.2018
bezpłatne
Plenerowe spektakle dla dzieci Fundacji Sztuka Ciała

Fundacja Sztuka Ciała serdecznie zaprasza na spektakl „Pięciu Nieudanych” w ramach projektu „Teatr na skwerze – cykl plenerowych spektakli familijnych”. Prezentacje są bezpłatne i każdorazowo odbywają się w pobliżu placów zabaw.

– 25.08 (sobota) o godz. 16.00 u zbiegu ulic al. Zgrupowania AK „Kryska” / ul. Wilanowska
– 26.08 (niedziela) o godz. 11.00, Ogród Krasińskich
– 1.09 (sobota) o godz. 15.00, Ogród Saski

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Śródmieście.

Scenariusz „Pięciu Nieudanych” jest adaptacją książki autorstwa Beatrice Alemagna, nagrodzonej prestiżową Liber Prize dla najlepszej włoskiej książki 2014 roku. Jest to lekka, poetycka opowieść o tym, że nie trzeba być idealnym, by żyć szczęśliwie. Jej bohaterowie to Dziurawy, Złożony na pół, Sflaczały, Postawiony na głowie i Felerny. Postaci dają się nam poznać ze swoich pozornie najgorszych stron. Co ciekawe, potrafią się z nich śmiać i dają życiu płynąć swoim torem. Któregoś dnia przybywa do nich jednak Idealny, czyli istota złożona z samych doskonałości i sugeruje, że tak nie można. „Jesteście naprawdę do niczego” – mówi. Choć ich spotkanie nie należy do przyjemnych, Nieudani wychodzą z niego zwycięsko potrafiąc w swoich niedoskonałościach dostrzec walor. Przecież wiele cech ma swoje dwie strony. Świat może i jest postawiony na głowie, ale cóż to za oryginalna perspektywa! Książka „Pięciu Nieudanych” jest nośnikiem niezwykle cennych treści – nie tylko dla dzieci. Skłania do refleksji nad samooceną, rozwojem, wartościami. Jest inspiracją wychowawczą dla rodziców, przestrogą przed krzywdzącą rywalizacją i pochopnym ocenianiem wśród dzieci, sygnałem ostrzegawczym wobec wszechobecnej presji efektywności.

Pozostałe spektakle Sztuki Ciała w Warszawie:

26.08 (niedziela) – „WAŻNE SPRAWY” z krótkim warsztatem pantomimy, Park Olszyna, godz. 16.00. Spektakl współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Bielany.

8.09 (sobota) – „STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Park im. E. Szymańskiego, godz. 16.00. Spektakl współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Wola.

Więcej o spektaklach na www.sztukaciala.com